Aydın haber: Menderes Anadolu Lisesinden 'Şiir Gecesi'

Aydın haber: Nazilli Menderes Anadolu Lisesi Öğrencilerinin hazırladığı 'Şairler Akşamı-6' isimli şiir ve müzik dinletisini dinleyen izleyiciler güzel vakit geçirdi.

Menderes Anadolu Lisesinden 'Şiir Gecesi'

Nazilli Belediyesi Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Tiyatro Salonu'nda gerçekleştirilen şiir dinletisi yoğun ilgi gördü. Okul Müdürü Mehmet Atay'ın ev sahipliğinde düzenlenen Şiir gecesine İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Latif Akgün, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenci velileri, vatandaşlar, Nazilli Kent Konseyi ve Menderes Anadolu Lisesi Okul Aile birliği Başkanı Bülent Burmaoğlu ile birlikte çok sayıda sanatsever katıldı.
35 öğrencinin görev aldığı ve Edebiyat Öğretmenleri Özlem Yalçın, Altan Yalçınkara ile Müzik Öğretmeni Metin Çelikel tarafından hazırlanan programda yazın dünyasına önemli eserler bırakmış 25 şairin birbirinden değerli eserlerini müzikle harmanlayan öğrencilerin canlı performansı büyük beğeni topladı. Şiir gecesinin hazırlanması ve sunumunda emeği geçen öğretmen ve öğrencilerine çok teşekkür eden Okul Müdürü Mehmet Atay, öğrencilerine derslerin yanısıra manevi değerleri de öğretmeye gayret ettiklerini ifade ederek, 'Okulumuz akademik açıdan ilçemizde ve ilimizde başarılı okullar arasında yer almaktadır. Eğitimde başarının yanında bizler çocuklarımızın manevi ve kültürel değerleri ile de en iyi şekilde yetişmelerini istiyoruz. Zaten başarının da anahtarı budur. Bizler okulumuzda sadece öğretim yapmıyoruz. Bunun yanısıra milli ve manevi değerlerine bağlı, vatanını, milletini seven, hayata hazır bireyler yetiştiriyoruz. Bu gecede zaten bütün öğrencilerimiz ne kadar yetenekli olduklarını bir kez daha gösterdiler. Her birini ayrı ayrı kutluyor, emeği geçenlere ve çocuklarımızın bu özel gününe gelerek destek veren herkese çok teşekkür ediyoruz' dedi.

Menderes Anadolu Lisesinden ?Şiir Gecesi?  ?şiir    aydın haberleri  

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da meydan dayağı! Baygınlık geçirdi

1 Samsun'da meydan dayağı! Baygınlık geçirdi

Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

2 Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

3 Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

Lime lime doğrandık

4 Lime lime doğrandık

Sakata geldik

5 Sakata geldik

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

6 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

MHP'li Usta birinci sıradan aday

7 MHP'li Usta birinci sıradan aday

Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

8 Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti

9 ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti

Samsun'da ramazan pidesine zam

10 Samsun'da ramazan pidesine zam


SIRADAKİ HABER