Samsun haber: Çarşamba TB MYO ile sigortacılar iş birliği protokolü imzaladı

Samsun haber: Ondokuz Mayıs Üniversitesi Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokulu ile Samsun Sigorta Acenteleri Derneği (SSAMSAD) arasında bankacılık ve sigortacılık programı öğrencilerine yönelik, ortak bilimsel çalışmalar ile eğitim-öğretim ve kültürel iş birliği faaliyetlerini kapsayan iş birliği protokolü imzalandı.

Çarşamba TB MYO ile sigortacılar iş birliği protokolü imzaladı

Protokole, Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İsmail Aydemir ile SSAMSAD Başkanı Serdar Yıldız, Meslek Yüksekokulunda düzenlenen törenle imza attı.

'Nitelikli insan kaynağı yetiştirme hedefimiz için önemli bir adım'
Üniversite-sektör iş birliğinin önemi üzerinde duran Müdür Prof. Dr. İsmail Aydemir, amaçlarının sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağını yetiştirmek olduğunu söyledi. Prof. Dr. Aydemir, protokolle bu anlamda önemli bir adım attıklarını belirterek, benzer iş birliklerinin farklı sektörlerle artarak devam edeceğini ifade etti. Aydemir, verdikleri destek için başta Başkan Serdar Yıldız olmak üzere SSAMSAD yönetimine teşekkür etti.

'Başarılı öğrencilere iş imkânı sunacağız'
SSAMSAD Başkanı Serdar Yıldız da, 'Samsun Sigorta Acenteleri Derneği olarak Sayın Prof. Dr. İsmail Aydemir ile birlikte imzaladığımız iş birliği protokolüyle birlikte sektör temsilcileri olarak Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokulunda derslere katılarak uygulama örneklerini paylaşacağız. Poliçelerin doldurulmasıyla ilgili sık karşılaşılan sorunları paylaşıp doğrusunu öğrencilere uygulamalı olarak göstererek hataların en aza indirilmesi için çaba göstereceğiz. Protokolün bir başka amacı da çocuklarımıza staj konusunda yardımcı olabilmek. Çünkü yaz dönemlerinde arkadaşlarımız staj yerleri bulmakta zorlanıyorlar. Biz meslektaşları olarak yardımcı olacağız. Ve bu stajlarında başarılı olan öğrencilere, protokol çerçevesinde iş imkânı sunmaya çalışacağız' dedi.
İmza töreninde SSAMSAD üyeleri Sedat Urkaya, Mahmut Yurt, İsmayil Uçar ve Yüksekokul Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Hakan Can Altunay ve Öğr. Gör. Turgay Yavuzarslan, Finans-Bankacılık ve Sigortacılık Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Abdulkadir Eryılmaz, Öğr. Gör. Mürsel Kan da hazır bulundu

Çarşamba TB MYO ile sigortacılar iş birliği protokolü imzaladıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

1 Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

Sürpriz yapacak

2 Sürpriz yapacak

FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

3 FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

Samsun'da çakmak kavgasında kan aktı: 2 yaralı

4 Samsun'da çakmak kavgasında kan aktı: 2 yaralı

Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

5 Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

6 Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

7 Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

8 Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

Ağır ceza geliyor

9 Ağır ceza geliyor

Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

10 Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar


SIRADAKİ HABER