Ankara haber: Mamak'ta kentsel dönüşüm projesinde son viraj

Ankara haber: Türkiye'de kentsel dönüşüm kapsamında Mamak'ta yenilenme süreci devam ediyor. 574 bin metrekarelik alanı kapsayan proje kapsamında yıkımlar da neredeyse tamamlanmak üzere.

Mamak'ta kentsel dönüşüm projesinde son viraj

Mamak Belediye'si Altıağaç, Karaağaç ve Hüseyingazi mahallerinde hızla devam eden kentsel yenileme projesiyle 1. etapta bulunan 869 konutun inşaatlarını tamamlayarak kısa süre içinde hak sahiplerine teslim edecek. 574 bin metrekarelik alanı kapsayan proje kapsamında yıkımlar da neredeyse tamamlanmak üzere.
Kentsel dönüşüm ve yenileme projeleri ile emlak sektöründe de ciddi hareketlenmeler yaşandığının altını çizen Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, üç mahalleyi kapsayan yenileme projesi kapsamında son düzlüğe girildiğini ifade etti. Akgül, 'Kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmaları ile Mamak'ın siluetiyle birlikte ekonomisi de değişiyor. İlçemiz kentsel dönüşümle canlanıyor, yaşam kalitesi artıyor. Her gün ilçemizde yeni inşaatların temeli atılıyor, yeni işletmeler açılıyor. Bu noktada vatandaşlarımızın desteği çok önemli' diye konuştu.
3 bin 11 konutun yapımı devam ediyor
Yüzde doksan dokuz hak sahipleriyle anlaşmanın sağlandığı projede 2, 3 ve 4. etaplarda bulunan 3011 adet konutun inşaatı devam ediyor. 1. etap kapsamında 12 adet iş yerinin inşaatları tamamlanırken, yine proje kapsamında hayata geçecek olan 1 adet lise, 1 adet ilköğretim okulu, 1 adet anaokulu, 2 adet cami ve 1 adet ticaret merkezinin de inşaatı devam ediyor. Toplam 3880 konutun inşa edileceği projede 4 adet cami, 2 adet ticaret merkezi, 4 adet okul, 2 adet sosyo-kültürel tesis ve 1 adet aşevi yer alıyor.

Mamak’ta kentsel dönüşüm projesinde son virajEN ÇOK OKUNANLAR

Ankara polisinden 'Kaz' operasyonu

1 Ankara polisinden 'Kaz' operasyonu

Anne ile oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

2 Anne ile oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

Bağcılar pompalı tüfekle soygun anı kameraya saniye saniye yansıdı

3 Bağcılar pompalı tüfekle soygun anı kameraya saniye saniye yansıdı

Jandarmadan kaçak göçmenlere sıcak ilgi

4 Jandarmadan kaçak göçmenlere sıcak ilgi

Suriyelilerin bıçaklı kavgasında 2 kişi yaralandı

5 Suriyelilerin bıçaklı kavgasında 2 kişi yaralandı

Yaşlı adam evinde ölü bulundu

6 Yaşlı adam evinde ölü bulundu


SIRADAKİ HABER