Kocaeli haber: Bilge Şehir Kocaeli Karikatür Yarışmasında finale kalanlar belirlendi

Kocaeli haber: KOCAELİ(İHA) – Büyükşehir tarafından bu yıl 2.'si düzenlenen 'Çocuk ve Dijital Bağımlılık' temalı Bilge Şehir Kocaeli Karikatür Yarışmasının final elemeleri yapıldı.

Bilge Şehir Kocaeli Karikatür Yarışmasında finale kalanlar belirlendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 2.'si düzenlenen Bilge Şehir Kocaeli Uluslararası Karikatür Yarışmasının konusu 'Çocuk ve Dijital Bağımlılık' olarak belirlenmişti. Yarışmanın final elemeleri, jüri üyeleri Andrey Popov, Seyran Caferli, Saadet Demir Yalçın, Murat Yılmaz ve Ahmet Altay tarafından yapıldı. Dünyanın dört bir yanından profesyonel ve amatör karikatüristlerin katıldığı yarışmada finale kalanlar için ödül töreni 23 Nisan Çocuk Fuarında verilecek. Ödül töreni 23 Nisan Pazartesi saat 10.00'da Uluslararası Fuar Merkezinde gerçekleştirilecek.
Yarışma için Kocaeli'ne gelen jüri üyeleri, bu yıl 2.'si düzenlenen Bilge Şehir Kocaeli Karikatür Yarışması'nın çocuk ve dijital bağımlılık konusunda gündem oluşturarak bir farkındalık oluşturduğunu, yarışmaya oldukça nitelikli eserlerin katıldığını belirttiler.
56 ülkeden 585 katılımcının bin 368 eserle katıldığı Bilge Şehir Kocaeli Uluslararası Karikatür Yarışmasında 1.'lik ödülü 15 bin TL, 2.'lik ödülü 10 bin TL, 3.'lük ödülü 5 bin TL olarak belirlendi. Yarışmada 2 bin 500 TL teşvik ödülü, ayrıca 5 kişiye bin 500 TL başarı ödülü bulunuyor.
Yarışmada günümüz toplumunda çocuklardaki bilgisayar ve tabletlerde oyunlar, sosyal medya bağımlılığı gibi konulara dikkat çekmek, çocukları iletişimden ve birbiriyle oyun oynamak yerine asosyalleştirerek bağımlı hale getiren bir problem konusunda, farkındalık oluşturarak dikkatleri bu noktaya çekmek amaçlandı. 2. Uluslararası Bilge Şehir Kocaeli Karikatür Yarışmasında, 'Çocuk ve Dijital Bağımlılık' konusunda karikatüristler tarafından özgün kavramlar ve konuları zenginleştirici bir perspektifle işlenmiş karikatürler finale seçildi.

Bilge Şehir Kocaeli Karikatür Yarışmasında finale kalanlar belirlendiEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

1 Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

Sürpriz yapacak

2 Sürpriz yapacak

FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

3 FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

4 Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

5 Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

6 Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

Ağır ceza geliyor

7 Ağır ceza geliyor

Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

8 Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

9 Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

Kaybedersek canımız yanar

10 Kaybedersek canımız yanar


SIRADAKİ HABER