HaberlerMuş HaberleriYurtdışına giden öğrencilerden Kaymakam Kırlı'ya ziyaret

Yurtdışına giden öğrencilerden Kaymakam Kırlı'ya ziyaret - Muş Haberleri

Muş'un Malazgirt ilçesindeki Mesleki ve Teknik Anadolu (Sağlık) Lisesinde eğitim öğretim görürken yurtdışına çıkan öğrenciler, dönüşte Malazgirt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Soner Kırlı'yı makamında ziyaret ettiler.

Yurtdışına giden öğrencilerden Kaymakam Kırlı'ya ziyaret

Malazgirt Mesleki ve Teknik Anadolu (Sağlık) Lisesi Müdürü Dinçer İbek, 2 öğretmen ve 8 öğrenci, 'Erasmus' projesi kapsamında gittikleri Portekiz'in Barcelos şehrinde yaşadıkları deneyimleri paylaşmak üzere Malazgirt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Soner Kırlı'yı makamında ziyaret ettiler. Tarihi, coğrafi ve kültürel zenginliklere sahip yerlerin gezilmesinin deneyim kazanma anlamında oldukça önemli olduğuna vurgu yapan Kaymakam Soner Kırlı, 'Yapılan bu tür programlar sayesinde öğrencilerimiz kendi alanlarıyla ilgili gerek ülkemizdeki ve gerekse Avrupa'daki gelişmeleri mukayese etme fırsatı bulabiliyorlar. Bu açıdan bu tür organizasyonların devamlı olması, öğrencilerimiz açısından yarar sağlayacaktır' dedi.
Geziden dönen öğrencilere nasihatlerde de bulunan Kaymakam Kırlı, 'Öğrencilerimiz gerek günlük hayatlarında ve gerekse gittikleri bu tür gezilerde günlük tutarak deneyimlerini kayıt altına almaları oldukça önem arz etmektedir. Örneğin günümüzdeki birçok şeyin geçmişte nasıl olduğunu öğrenmek için Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesinden faydalanıyoruz. Bu nedenle bizim bugün deftere işleyeceğimiz bazı bilgiler, ileride çok önemli bir kaynak olabilir. Bu nedenle gittiğimiz yerlerde gezi notları tutmamız yararımıza olacaktır' şeklinde konuştu.
Malazgirt Mesleki ve Teknik Anadolu (Sağlık) Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri tarafından Kaymakam Kırlı'ya yurt dışından getirilen hediye takdim edildi.

Yurtdışına giden öğrencilerden Kaymakam Kırlı’ya ziyaret

SIRADAKİ HABER
}