Çorum haber: Alişan Kapaklıkaya Osmancık'ta konferans verdi

Çorum haber: Türkiye'nin 'siyah pantolon' hikayesiyle tanıdığı Eğitimci Yazar Alişan Kapaklıkaya Osmancık'ta Konferans verdi.

Alişan Kapaklıkaya Osmancık'ta konferans verdi

Eğitimci Yazar Alişan Kapaklıkaya Osmancık Belediyesi ile AK Parti Kadın Kolları ve Gençlik Kolları tarafından düzenlenen 'Aile İçi İletişim, Evimizi Nasıl Cennete Çevirebiliriz' konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı.
Konferansta kendi aile hayatından örnek kesitler anlatan Kapaklıkaya, insan beyninin iki bölümden oluştuğunu belirterek herkesin aynı biçimde öğrenemeyeceğini belirtti.
Bazı insanların görsel, bazı inşaların işitsel, bazı insanların da dokunsal olduğunu dikkat çeken Kapaklıkaya, 'Bazı insanlar beynin sağını kullanır, bazı insanlar solunu, bazıları ise iki tarafını birden kullanır. Anne babalar beynin solunu kullanır, çocuklar sağını kullanır. Ana babalar çocuklara 'yavrum akıllı ol, ödevini yap, çalış' der, bunu duyan çocuklar 'teşekkür ederim hemen çalışıyorum' demezler. Beynimizin solunda akıl, mantık, karma, kural, detay, disiplin, konuşma, matematik, tertip, düzen bunlar vardır. Beynimizin sağında hayal, müzik, üreticilik, sanat, spor, sıra dışılık gibi kavramlar vardır.' şeklinde konuştu.
Kendinle kavgalı olanların etrafındaki kimselerle barışık olamayacağına dikkat çeken Alişan Kapaklıkaya, 'Ben eşimle kavgalıydım ya, ben sanıyordum eşimle kavgalıyım. Ben aslında kendimle kavgalıymışım. Bir İnsan Kendisiyle kavgalıysa, etrafında barışacak kimse olmuyor. Bir insan kendisiyle barıştı mı, etrafında kavga edecek kimse kalmıyor' dedi.
Konferans sonrasında Belediye Başkanı Hamza Karataş, Kapaklıkaya'ya çiçek vererek teşekkür etti.
Eğitimci Yazar Alişan Kapaklıkaya bu konferansın ardından öğrencilere 'Özgüven ve Motivasyon', öğretmenlere de 'İlham Veren Öğretmen' konulu birer konferans verdi.

Alişan Kapaklıkaya Osmancık’ta konferans verdiEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

1 Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

Sürpriz yapacak

2 Sürpriz yapacak

FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

3 FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

4 Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

5 Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

6 Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

Ağır ceza geliyor

7 Ağır ceza geliyor

Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

8 Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

9 Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

Kaybedersek canımız yanar

10 Kaybedersek canımız yanar


SIRADAKİ HABER