Antalya haber: Başkan Böcek: 'Hayalleriniz peşinden gidin'

Antalya haber: Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, siyasette çeyrek asırlık tecrübesini 'Antalya Siyasetinde Çeyrek Asır' konulu konferans ile üniversiteli öğrencilere aktardı.

Başkan Böcek: 'Hayalleriniz peşinden gidin'

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ayhan'ın ev sahipliğinde düzenlenen 'Antalya Siyasetinde Çeyrek Asır' konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, siyasette edindiği tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.
Ortaokul ikinci sınıfta babasını kaybettiğini ifade eden Muhittin Böcek, küçük yaşta tüm yükün omuzlarına bindiğini söyledi. Ailesinin cam sera işlerini yürütebilmek için, aldığı yüksek puana rağmen, Endüstri Meslek Lisesi'nde metal işleri bölümünü tercih ettiğini dile getiren Başkan Böcek, ' Eğer o gün yüksek puanla girilebilen elektrik bölümünü tercih etmiş olsaydım bu gün karşınızda bir belediye başkanı olarak oturamazdım' dedi. 'Küçük kararların hayatınızda büyük sonuçları olabilir' diyen Başkan Muhittin Böcek, 'Hayallerinizin peşinden gidin ve bunun içinde hiç tereddüt etmeyin' diye konuştu.
Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerine yapmış oldukları projeler hakkında da bilgi veren Başkan Böcek, üniversiteli öğrencilerin ücretsiz çay ve çorba içebilecekleri, dinlenip sohbet edebilecekleri yeni bir sosyal tesis olan Konyaaltı Belediyesi Öğrenci Lokalini kısa bir gibi kısa bir süre içinde hizmete açacaklarını söyledi.
'Bununla birlikte üniversiteli öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla yurt projemizi hayata geçirdik' diyen Başkan Böcek, 'Özellikle kız öğrencilerimizin barınma ihtiyacını karşılamak üzere Zübeyde Hanım Kız Öğrenci Yurdumuzu hizmete açtık. 4 kişilik odalar, ısıtma-soğutma sistemi, etüt odaları, sabah kahvaltısı, akşam yemeği ve servis hizmetiyle öğrencilerimize sıcak bir aile ortamı sunuyoruz. Ayrıca 3 bin 500 kişilik çok amaçlı salon, 150 kişilik 3 adet birleştirilebilir özellikte toplantı salonu, 600 kişilik amfi salon, yönetim ofisleri, ticari birimler, kapalı ve açık otoparktan oluşan Konyaaltı Belediyesi Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi'yle her gün farklı bir etkinliğe ev sahipliği yapıyoruz.'
Konferansın sonunda Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ayhan, Başkan Böcek'e teşekkür belgesi takdim etti. Başkan Böcek, ardından İletişim Fakültesi'nin atölyelerini gezerek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Başkan Böcek: “Hayalleriniz peşinden gidin”EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

1 Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

2 Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

Sürpriz yapacak

3 Sürpriz yapacak

FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

4 FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

5 Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

Ağır ceza geliyor

6 Ağır ceza geliyor

Samsun'a sağanak yağış uyarısı

7 Samsun'a sağanak yağış uyarısı

Kaybedersek canımız yanar

8 Kaybedersek canımız yanar

Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

9 Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

Samsunspor antrenmanına ziyaretçi akını

10 Samsunspor antrenmanına ziyaretçi akını


SIRADAKİ HABER