HaberlerKonya HaberleriEreğli Belediyesinden okuma-yazma seferberliğine destek

Ereğli Belediyesinden okuma-yazma seferberliğine destek - Konya Haberleri

Konya'nın Ereğli İlçe Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde ve öncülüğünde başlatılan okuma-yazma seferberliğine öğretmen eşliğinde farklı yaş gruplarından kadınlara kurs vererek destek oluyor.

Ereğli Belediyesinden okuma-yazma seferberliğine destek

Eğitimin her yaşta kıymetli olduğunu belirten Belediye Başkanı Özkan Özgüven, 'Kadınlarımızın sosyal hayata katılımını sağlamak, hayatlarını kolaylaştırmak ve aile bütçelerine katkı sağlamaları amacıyla açtığımız Hanımlar Semt Lokalimizde, her yaştaki kadınlarımıza okuma-yazma kursu veriyoruz. Cumhurbaşkanımızın ve eşleri Emine Erdoğan hanımefendinin başlattığı ve öncülüğünü yaptığı okuma-yazma seferberliği çerçevesinde hayata geçirdiğimiz uygulama kadınlarımızdan yoğun talep görüyor. Onların bu azim ve kararlılığı bizleri daha da mutlu ediyor. Şehrimize hizmet noktasında önemli projeleri hayata geçiriyoruz. Hanımlarımıza okuma-yazma kursu da bu anlamda önemli bir projedir. Tüm kadınlarımızı kursumuza bekliyoruz' şeklinde konuştu.
Sosyal Belediyecilik kapsamında çalışmalarına devam ettiklerini belirten Başkan Özgüven, 'Sosyal projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Fiziki belediyeciliğin yanı sıra sosyal ve kültürel anlamda da ilkleri yapmaya devam ediyoruz. Ereğli'miz her şeyin en iyisini hak ediyor' dedi.

Ereğli Belediyesinden okuma-yazma seferberliğine destek

SIRADAKİ HABER
}