HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da 10 bin kişi kadroya geçti

Samsun'da 10 bin kişi kadroya geçti - Samsun Haberleri

Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun genelinde 10.976 kişinin sürekli işçi kadrosuna geçtiğini açıkladı.

Samsun'da 10 bin kişi kadroya geçti

Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun'da kamu kurum ve kuruluşları ile belediyelere yapılan başvurular sonucunda kamu kurumlarında veSamsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilçe belediyelerinde sürekli işçi kadrosuna geçen taşeron işçilerle ilgili açıklama yaptı.

Vali Kaymak yaptığı açıklamada, ‘Kamuda çalışan taşeron işçilerin kadroya alınmalarına ilişkin düzenleme, 24.12.2017 tarihli ve 30280 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 696 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile yapılmıştır.

Söz konusu Kanun Hükmünde Kararnamenin uygulanmasına ilişkin Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alım Sözleşmeleri Kapsamında Olan İşçilerin Sürekli İşçi Kadrolarına veya Mahalli İdare İşçi Statüsüne Geçirilmesine Dair Usul ve Esaslar, 01.01.2018 tarihli ve 30288 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Bu kapsamda ilimizde kamu kurum ve kuruluşları ile belediyelere yapılan başvurular sonucunda; kamu kurumlarında 7.891 kişi veSamsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilçe belediyelerinde 3.085 kişi olmak üzere toplam 10.976 kişi sürekli işçi kadrosuna geçmiştir.’ dedi.

SIRADAKİ HABER
}