Konya haber: Karamercan: 'Nefes kredisi esnafımıza da uygulansın, esnafımız nefes alsın'

Konya haber: Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan, Hükümetin KOBİ'lere ve TOBB'a bağlı odaların üyelerine verdiği, 'Nefes Kredisi'ni küçük esnaf ve sanatkarlara vermesi gerektiğini söyleyerek, 'Nefes kredisi esnafımıza da uygulansın, esnafımız nefes alsın' dedi.

Karamercan: 'Nefes kredisi esnafımıza da uygulansın, esnafımız nefes alsın'

KONESOB Başkanı Ali Osman Karamercan yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin temel direği olan küçük esnaf ve sanatkarın da kredi ve finansman teşvikleriyle desteklenmesi gerektiğini söyledi. Hükümetin 2017 yılında küçük esnaf ve sanatkarın kullanımına sunduğu KOSGEB kredilerinin esnafa can suyu olduğunu hatırlatan Başkan Karamercan, 2018 yılı içerisinde de bu konuda Ankara'dan müjdeli haber beklediklerini ifade etti. KOBİ'lere ve TOBB'a bağlı Odaların üyelerine verilen 'Nefes kredisi'nin küçük esnaf ve sanatkarlara da verilmesini beklediklerini belirten Başkan Karamercan, 'Nefes Kredisine bir haftada 16 bin firmadan 2,5 milyar liranın üzerinde başvuru olduğunu öğrendik, Hükümetimiz her zaman esnaf ve sanatkarımızın yanında olmuştur, dövizin ateşinin yükseldiği ve alım gücümüzün zayıfladığı bir dönemde, Esnaf Teşkilatları olarak küçük esnaf ve sanatkarlarımıza da nefes kredisi gibi bir imkan sağlanmasını beklemekteyiz' dedi.
Hükümetin çıkarttığı istihdamı teşvik edecek kanunun kadın, engelli ve gençleri teşvik edici nitelikte olduğunu hatırlatan Başkan Karamercan, 'Bu kapsamda yapılan değişikliklerle; istihdamın artırılması amacıyla kadın, engelli ve gençlere pozitif ayrımcılık yapılmak suretiyle ilave istihdam sağlayan özel sektör işverenlerine yönelik prim desteği ile imalat sektöründe faaliyet gösteren işletmelere de ilave istihdam sağlamaları şartıyla prim ve ücret desteği getirilmiştir. Hükümetimize ve Cumhurbaşkanımıza bu imkanı sağladıkları için teşekkür ediyoruz. Teşkilatımız üyesi esnaf ve sanatkarlarımızdan da istihdam desteğinden mutlaka yararlanmalarını öneriyoruz' diye konuştu.
Başkan Karamercan, KDV'deki düzenlemenin de önemli olduğunu, piyasaları ve esnaf sanatkarı rahatlatacağını sözlerine ekledi.EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil koyun sürüsüne daldı

1 Otomobil koyun sürüsüne daldı

Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

2 Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

Düğün konvoyunda kaza: 22 yaralı

3 Düğün konvoyunda kaza: 22 yaralı

Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı

4 Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı

Çöp konteynerinde başlayan yangın otomobili kullanılmaz hale getirdi

5 Çöp konteynerinde başlayan yangın otomobili kullanılmaz hale getirdi

Düğün konvoyunda zincirleme trafik kazası: 22 yaralı

6 Düğün konvoyunda zincirleme trafik kazası: 22 yaralı

Ordu'da denize düşen 2 kişi öldü

7 Ordu'da denize düşen 2 kişi öldü

Sultan Abdülhamid Han Hastanesi'nin kantininde yangın

8 Sultan Abdülhamid Han Hastanesi'nin kantininde yangın

Doğalgaz patlaması sonucu çıkan yangında 7 ev kullanılamaz hale geldi

9 Doğalgaz patlaması sonucu çıkan yangında 7 ev kullanılamaz hale geldi

Denize düşen talihsiz adam yaşamını yitirdi

10 Denize düşen talihsiz adam yaşamını yitirdi


SIRADAKİ HABER