Ordu haber: Altunel: 'OTSO daha aktif olmalı'

Ordu haber: İş Dünyası Konfederasyonu (BİRKONFED) Ordu Temsilcisi ve Ordu Özel Umut Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı İdris Altunel, Ordu Ticaret ve Sanayi Odasının (OTSO) iş dünyasına yönelik daha aktif ve gündem belirleyici bir kurum olması gerektiğini söyledi.

Altunel: 'OTSO daha aktif olmalı'

Ticaret ve sanayi odalarının bir şehrin ekonomik ve sosyal yönden gelişimine öncülük eden kurumların başında geldiğine dikkat çeken BİRKONFED Ordu Temsilcisi İdris Altunel, yeniden göreve seçilen OTSO yönetiminin Ordu'da büyük istihdam oluşturan işletmelere karşı ilgisiz kaldığını ileri sürdü.
Altunel, 'Başında olduğum sağlık kuruluşu dolaylı ve dolaysız 700 kişiyle istihdam sağlıyorum. 7 yıldır bu işletmenin başındayım. Ancak bir kez olsun OTSO yönetimi bu gibi istihdam sağlayıcı kurumların kapısından içeri girip sorunlarına çözüm getirmeye çalışmamış, iş dünyasına istihdam, ihracat ve uluslararası ilişkiler konusunda yardımcı olacak adımlar atmamıştır. Mevcut ve yeni seçilen yönetimde 30 yılı aşkın görev yapanlar var ve bu süre içerisinde Ordu iş dünyasına ciddi bir katkıları da olmamıştır. Umarız bundan sonra OTSO gündem belirleyen kurum haline gelir' dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Ankara polisinden 'Kaz' operasyonu

1 Ankara polisinden 'Kaz' operasyonu

Anne ile oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

2 Anne ile oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

Bağcılar pompalı tüfekle soygun anı kameraya saniye saniye yansıdı

3 Bağcılar pompalı tüfekle soygun anı kameraya saniye saniye yansıdı

Jandarmadan kaçak göçmenlere sıcak ilgi

4 Jandarmadan kaçak göçmenlere sıcak ilgi

Suriyelilerin bıçaklı kavgasında 2 kişi yaralandı

5 Suriyelilerin bıçaklı kavgasında 2 kişi yaralandı

Yaşlı adam evinde ölü bulundu

6 Yaşlı adam evinde ölü bulundu


SIRADAKİ HABER