Manisa haber: Saruhanlılı şehit için hayır yemeği

Manisa haber: Şırnak'ın Cizre ilçesinde 20 Aralık 2015 tarihinde güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Jandarma Komando Uzman Çavuş Erdoğan Kaya için Dilek Mahallesindeki baba evinde hayır yemeği düzenlendi.

Saruhanlılı şehit için hayır yemeği

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Gökmen, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Ercan Bilgiç, belediye meclisi üyeleri, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Kayalar ve AK Parti ilçe yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Dilek Mahallesinde, şehit Jandarma Komando Uzman Çavuş Erdoğan Kaya için düzenlenen hayır yemeğine katıldı. Başkan Yaralı, şehide Allah'tan rahmet dileğinde bulunarak, şehidin babası Tuncay Kaya ile sohbet edip yakından ilgilendi. Yaralı, 'Vatan topraklarını korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimiz, devletimizin varlığının, birlik ve beraberliğinin güvencesi olarak sonsuza kadar milletimizin gönlünde yaşamaya devam edecektir. Milletimiz, şehitlerimizin ve gazilerimizin değerini daima bilmiştir, onları asla unutmamıştır, unutmayacaktır. Bizler de bu şuurla, şehitlerimizin emanetine kararlılıkla sahip çıkarak, ülkemizi geleceğe en güçlü şekilde taşımak için çalışıyoruz. Birlik ve beraberliğimizi, dayanışmamızı koruduğumuz sürece inanıyorum ki, yarınlarımız daha güzel ve daha parlak olacaktır' diye konuştu.
Başkan Yaralı, konuşmasının sonunda vatan savunmasında toprağa düşmüş tüm şehitleri rahmetle andığını dile getirdi.
Şehit uzman çavuş dualarla anılacak
Şırnak'ın Uludere ilçesinde geçen yıl şehit düşen Halitpaşalı İstihkam Uzman Çavuş Nezir Pirnarcı'nın, şehadetinin 1. yılı nedeniyle 22 Nisan 2018 Pazar günü Halitpaşa Mahallesinde mevlid-i şerif okunacak ve hayır yemeği düzenlenecek. Şehidin babası Mehmet Pirnacı ve enişteleri Muammer Argun ile Fatih Çelikten Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı'yı ziyaret ederek, programa davet ettiler. Başkan Yaralı ise programın hazırlanmasında ne gerekiyorsa belediye olarak yardımcı olacaklarını belirtti. Vatan savunmasında ebediyete intikal eden tüm şehitleri rahmetle andığını dile getiren Yaralı, devlet ve millet olarak omuz omuza verip, Türkiye'yi yarınlara taşımaya devam edeceklerini kaydetti.

Saruhanlılı şehit için hayır yemeğiEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

1 Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

2 Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

3 FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

Sürpriz yapacak

4 Sürpriz yapacak

Ağır ceza geliyor

5 Ağır ceza geliyor

Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

6 Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

7 Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

Kaybedersek canımız yanar

8 Kaybedersek canımız yanar

Samsun'a sağanak yağış uyarısı

9 Samsun'a sağanak yağış uyarısı

Samsunspor antrenmanına ziyaretçi akını

10 Samsunspor antrenmanına ziyaretçi akını


SIRADAKİ HABER