Adıyaman haber: Kahta Devlet Hastanesi modernize ediliyor

Adıyaman haber: 150 yatak kapasitesi ile hizmet veren Adıyaman'ın Kahta Devlet Hastanesi, yeniden yapılanma süreciyle tepeden tırnağa yenilenmeye devam ediyor.

Kahta Devlet Hastanesi modernize ediliyor

Sağlık alanında kaliteli hizmetin sunulduğu Kahta Devlet Hastanesine günlük 3 binin üzerinde hasta başvuruyor. Gün geçtikçe artan hasta sayısı ve mevcut alanların günümüz şartlarında ihtiyacı karşılayamaması nedeniyle hastane yönetimi tarafından çalışma başlatıldı.
Bölgede nitelikli nüfus artışından dolayı Kahta Devlet Hastanesinin her alanda daha modern standartlara kavuşturulmasını kendileri için önem arz ettiğini belirten Kahta Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Abdulkadir Dost, ortak kullanım alanlarının tamamında yenileme ve modernizasyon çalışmalarına başlayacaklarını söyledi.
Birkaç hafta içinde hummalı bir çalışma başlatacaklarını ifade eden Dost, 'Bugüne kadar hastanemizde yapmış olduğumuz fiziksel düzenlemelerle birlikte tıbbi hizmetlerde de verimli ve kaliteli bir artışın sağlandığına şahit olduk. Sağlık Bakanlığı kriterlerine uygun bir şekilde tüm ortak kullanım alanlarımızı ve tuvaletlerimizi baştan aşağı yenileyerek modernize edeceğiz. Yatan hasta servislerimizi ve binamızın tamamında bulunan yer karolarını anti bakteriyel granitle kaplayacağız. Bu çalışmalarla birlikte engelli hastalarımızın hizmete erişimini en üst düzeye çıkarmak için gerekli olan düzenlemeleri de büyük bir titizlikle yapacağız. Çalışmalarımız, hizmet işleyişini aksatmayacak şekilde mesai saatleri sonrası ve hafta sonları da dahil olmak üzere aralıksız sürdürülecektir. Tüm vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum' dedi.
Hastaneden yararlanan tüm hastalara daha hijyenik, modern, titiz ve güler yüzlü bir ortamda hizmet vermeye devam edeceklerini kaydeden Dost, 'Projelerin kabulü ve sağlanan mali desteklerden dolayı TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın başta olmak üzere, milletvekillerimize ve İl Sağlık Müdürü Erdoğan Öz'e teşekkürü borç bilirim' diye konuştu.
Başhekim Dost, Kahta Devlet Hastanesinde yapılan çalışmaların ve yeniliklerin tüm hizmet alanlarını kapsayacak şekilde devam edeceğini belirtti. devlet   adıyaman haberleri  

EN ÇOK OKUNANLAR

İşte AK Parti Samsun'dan aday adayları

1 İşte AK Parti Samsun'dan aday adayları

Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

2 Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

3 Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

4 Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

5 Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

Samsunspor daha avantajlı

6 Samsunspor daha avantajlı

Samsunspor'a ağır fatura

7 Samsunspor'a ağır fatura

Samsun'da siyasi hareketlilik! İşte istifa etmesi beklenen isimler

8 Samsun'da siyasi hareketlilik! İşte istifa etmesi beklenen isimler

Samsun'da vekillik yolunda istifa rüzgarı

9 Samsun'da vekillik yolunda istifa rüzgarı

Samsun'da inşaatta çalışan işçileri elektrik çarptı: 2 yaralı

10 Samsun'da inşaatta çalışan işçileri elektrik çarptı: 2 yaralı


SIRADAKİ HABER