Sakarya haber: 80 bin kursiyer SAMEK'lerde buluştu

Sakarya haber: Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (SAMEK) yılsonu sergilerinin ikinci programı Sapanca'da gerçekleştirildi.

80 bin kursiyer SAMEK'lerde buluştu

Sapanca SAMEK kursiyerleri tarafından yıl boyunca hazırlanan eserler Sapanca Sosyal Gelişim Merkezinde (SGM) sergilendi. Programa Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu'nun eşi Esma Balkanlıoğlu, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, AK Parti İlçe Başkanı Yunus Gümüşel, Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, öğretmenler ve kursiyerler yer aldı. Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası'nın müzik şöleni ile başlayan program, kursiyerlerin katılım belgeleri takdim edilerek sona erdi.
Sapanca yılsonu sergisinin açılış konuşmasını gerçekleştiren Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, 'Bizler Büyükşehir Belediyesi olarak belediyecilik anlayışının sadece altyapı, teknik hizmetler ve mühendislik çalışmalarından olmadığını düşünüyor ve sosyal belediyeciliğin bir gereği olarak kültür sanat çalışmalarına ağırlıklar veriyoruz. Bir halk üniversitesi gibi çalışan SAMEK kurslarımız ile 80 bin hemşehrimize eğitimler sunduk. Bizler içerisinde bulunduğumuz 2017-2018 eğitim yılı döneminde toplam 20 kurs merkezinde 91 branşta 10 bin vatandaşımıza eğitim vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yıl boyunca eğitim öğretim faaliyetlerinde aktif rol alan herkese teşekkür ediyorum' dedi.
Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer ise, 'Göreve gelir gelmez her bir semtimize bilgi, kültür ve sanat faaliyetlerini hayata geçireceğimizi beyan etmiştik. Bugün farklı mahallelerimizde bin 500'e yakın kursiyerimiz 25 farklı alanda eğitim ve kültür sanat çalışmalarını gerçekleştiriyor. Sapanca'mızın farklı farklı mahallelerinde bilgi, kültür, sanat evlerini inşa ederek gelen taleplerle beraber kurslarımızı açıyoruz. Burada Büyükşehir Belediyemiz ile bir bütün olarak vatandaşımıza hizmet ediyoruz. Böyle güzel bir binayı ilçemize kazandırdığı ve bu yıl içinde yaklaşık bin kursiyerimize eğitim olanağı sunduğu için Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu'na teşekkür ederim' diye konuştu.

80 bin kursiyer SAMEK’lerde buluştuEN ÇOK OKUNANLAR

İşte AK Parti Samsun'dan aday adayları

1 İşte AK Parti Samsun'dan aday adayları

Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

2 Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

3 Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

4 Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

5 Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

Samsunspor daha avantajlı

6 Samsunspor daha avantajlı

Samsun'da siyasi hareketlilik! İşte istifa etmesi beklenen isimler

7 Samsun'da siyasi hareketlilik! İşte istifa etmesi beklenen isimler

Samsunspor'a ağır fatura

8 Samsunspor'a ağır fatura

Samsun'da vekillik yolunda istifa rüzgarı

9 Samsun'da vekillik yolunda istifa rüzgarı

Samsun'da inşaatta çalışan işçileri elektrik çarptı: 2 yaralı

10 Samsun'da inşaatta çalışan işçileri elektrik çarptı: 2 yaralı


SIRADAKİ HABER