Gaziantep haber: Adalet programı öğrencilerinden Gaziantep barosuna ziyaret

Gaziantep haber: Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Adalet Programı öğrencileri tarafından '5 Nisan Avukatlar Günü' nedeniyle Gaziantep Baro Başkanlığı ziyaret edildi.

Adalet programı öğrencilerinden Gaziantep barosuna ziyaret

GAÜN Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Hukuk Bölümü Adalet Programı Öğretim Görevlileri Ali Altunbaş ve Ali Balkan'ın organize ettiği ziyaret, Adalet Programı öğrencileri tarafından geçekleştirildi. Ziyaretle ilgili konuşan Öğretim Görevlisi Ali Altunbaş, 'Yargının üç temel sacayağından ve en temel insan haklarından birisi olan adil yargılanma hakkının göstergesi olan savunma hakkını temsil eden avukatlardır. Adaletin teminatı olan savunma hakkına ve bu hakkı temsil eden avukatlara gerekli saygı gösterilmedikçe adil yargılanma hakkı da tam manasıyla yerine getirilmiş sayılmaz. Savunma hakkı, şüpheliyi veya sanığı ilgilendirdiği kadar, bütün toplumu ilgilendirmektedir. Bizler de bu bilinçle Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Adalet Programı olarak savunma hakkı gibi bir kutsal görevi yerine getiren tüm avukatları temsilen her yıl olduğu gibi Gaziantep Baro Başkanlığına ziyarette bulunarak Avukatlar Gününü kutlamak istedik' diye konuştu.
Ziyarette, Avukatlar Günü nedeniyle çiçek takdim edilen Gaziantep Barosu Başkanı Avukat İskender Kahraman da yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkürlerini sundu. Ziyaret sonunda, Adalet Programı öğrencileri, stajyer avukatlarla birlikte Baro Konferans Salonunda Gaziantep Barosu avukatlarından Av. M. Haşim Mısır tarafından verilen 'Savunma Hakkı ve Avukatlık Mesleği' konulu konferansa katıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

Yankaya bakalım mı bankaya?..

1 Yankaya bakalım mı bankaya?..

Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

2 Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

3 Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

4 Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

5 Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

Samsun'da baltalı ve bıçaklı kavga: 2 yaralı

6 Samsun'da baltalı ve bıçaklı kavga: 2 yaralı

Hükümet düğmeye bastı! Milyonlarca kişiye müjde

7 Hükümet düğmeye bastı! Milyonlarca kişiye müjde

Samsun'da alkollü mekan yandı

8 Samsun'da alkollü mekan yandı

Samsun'da kokain sevkiyatına darbe! Narkotik affetmedi...

9 Samsun'da kokain sevkiyatına darbe! Narkotik affetmedi...

Dükkanı küçük, yüreği büyük

10 Dükkanı küçük, yüreği büyük


SIRADAKİ HABER