Samsun Haber | Samsun'un hakkı 3 üniversite

Samsun Haber | OMÜ'de katıldığı toplantıda konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, 'Gelecekte önemli bir ticaret ve lojistik üstü olacak olan Samsun'a bir üniversite yetmez. Samsun'un hakkı 2, hatta ve hatta 3 üniversitedir' dedi

Samsun'un hakkı 3 üniversite

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi Konferans Salonu'nda OMÜ'lü öğrenciler ve akademisyenlerle buluştu. "Gelecek Yüzyılın Türkiyesi" isimli konferansta konuşan Külünk, Samsun’da kurulacak ikinci üniversitenin Çarşamba merkezli olmasının imkânsız olmadığını söyledi.

TEKNİK ÜNİVERSİTE ŞART

Çarşamba merkezli Ayvacık, Salıpazarı ve Terme gibi ilçeleri kapsayan hatta doğuya doğru hitap edecek bir üniversitenin bu bölgeye kurulmasının yerinde bir karar olacağını ifade eden Külünk, "Gelecekte önemli bir ticaret ve lojistik üstü olacak olan Samsun’a bir üniversite yetmez. Samsun’un hakkı 2 hatta ve hatta 3 üniversitedir. Çarşamba’da kurulmak istenilen Yeşilırmak Üniversitesi için belediye başkanından, muhtarına, hayırseverinden halkına kadar tüm şehrin tek yürek olduğunu görüyorum. Ben de Samsun’a bir teknik üniversitenin elzem olduğunu düşünüyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza konu detaylı bir şekilde ifade edilirse Samsun’da kurulacak ikinci üniversitenin Çarşamba’da açılmasının çok imkansız olmadığını düşünenlerdenim” diye konuştu.

ÖĞRENCİLER ÇOK ŞANSLI

Çarşambalıların ve burada öğrenim gören üniversite öğrencilerinin çok şanslı olduklarını söyleyen Külünk, “Yeşilırmak nehri tüm çömerliği ve tüm ihtişamıyla Çarşamba’ya can veriyor, değer katıyor. Ben Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Dündar’a Lyon, Budapeşte ve Viyana’yı görmesini tavsiye ettim. Çünkü bu gibi şehirler nehir şehridir. Havaalanına 15 dakika mesafede bulunan bu güzel ilçeyi belediye başkanımız adeta hazine değeri kazandırmış. Çarşamba, yüksek öğrenim için diğer Anadolu şehirlerinin bir çocuğundan daha avantajlı konum ve imkânlara sahip bir şehir. Ulaşım imkânları bakımından çok rahatlıkla dışarıdan görevlendirme ile öğretim üyesi getirilebilir" dedi.

Şükrü Berk ASKAR EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil koyun sürüsüne daldı

1 Otomobil koyun sürüsüne daldı

Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

2 Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

Düğün konvoyunda kaza: 22 yaralı

3 Düğün konvoyunda kaza: 22 yaralı

Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı

4 Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı

Çöp konteynerinde başlayan yangın otomobili kullanılmaz hale getirdi

5 Çöp konteynerinde başlayan yangın otomobili kullanılmaz hale getirdi

Düğün konvoyunda zincirleme trafik kazası: 22 yaralı

6 Düğün konvoyunda zincirleme trafik kazası: 22 yaralı

Ordu'da denize düşen 2 kişi öldü

7 Ordu'da denize düşen 2 kişi öldü

Sultan Abdülhamid Han Hastanesi'nin kantininde yangın

8 Sultan Abdülhamid Han Hastanesi'nin kantininde yangın

Doğalgaz patlaması sonucu çıkan yangında 7 ev kullanılamaz hale geldi

9 Doğalgaz patlaması sonucu çıkan yangında 7 ev kullanılamaz hale geldi

Denize düşen talihsiz adam yaşamını yitirdi

10 Denize düşen talihsiz adam yaşamını yitirdi


SIRADAKİ HABER