Haberler19 Mayıs HaberleriMehmetçiğe destek oldular

Mehmetçiğe destek oldular - 19 Mayıs Haberleri

19 Mayıs Din Görevlileri Derneği, Mehmetçiğe destek olmak için topladıkları 8 bin lirayı Türk Silahlı Kuvvetleri'ni Güçlendirme Vakfı'nın hesabına yatırdı

Mehmetçiğe destek oldular

19 Mayıs Din Görevlileri Derneği, Mehmetçiğe destek olmak için kampanya başlattı ve kampanya kapsamında toplanan 8 bin lirayı Türk Silahlı Kuvvetleri’ni Güçlendirme Vakfı'nın hesabına yatırdı. Dernek üyeleri, 8 bin liralık desteğin ardından 19 Mayıs İlçe Jandarma Komutanlığı’na gelerek Kur'an tilaveti verdi ve şehitler için dua okudu. 19 Mayıs İlçe Müftüsü Emin Patan, Din Görevlileri Derneği’nin koordinatörlüğünde, İlçe Müftülüğü personelinin katkılarıyla yardım kampanyası başlatıldığını belirterek, destek olan herkese teşekkür etti.

ASKERİMİZİN ARKASINDAYIZ

Programa katılan 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu ise tarih boyunca Türk milletinin, geleceği için mücadele eden askere 'Mehmetçik' unvanın verildiğini vurgulayarak, “Mehmetçiğimizin gerek yurt içinde gerek yurt dışında mücadele veriyor. Bizler askerimizin arkasındayız, dualarımız ile onlara güç vermiş bir milletiz. Sınır dışında ve sınır içinde terörle mücadele eden tüm güvenlik güçlerimize Cenab-ı Allah güç kuvvet versin. Operasyonlarda şehadet şerbetini içen evlatlarımıza Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz” şeklinde konuştu.

Programın sonunda protokol üyeleri Afrin Harekatı’na destek olmak amacıyla bankaya yatırdıkları 8 bin liranın dekontunu İlçe Jandarma Komutanlığı’nda görevli askerlere teslim etti. Programa ayrıca 19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner, protokol üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar da katıldı.

SIRADAKİ HABER
}