İstanbul haber: Türkiye, Azerbaycan, Yunanistan 'Şahdeniz' dünya prömiyeri CRR'de

İstanbul haber: Cemal Reşit Rey Konser Salonu, 18 Nisan Çarşamba akşamı Türkiye, Azerbaycan ve Yunanistan'ın müzik kültürlerini aynı sahnede buluşturacak olan 'Şahdeniz' isimli projenin dünya prömiyerine ev sahipliği yapacak.

Türkiye, Azerbaycan, Yunanistan 'Şahdeniz' dünya prömiyeri CRR'de

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren Cemal Reşit Rey Konser Salonu (CRR), müziğin farklı tarzlarından oluşan konser programlarıyla sanatseverleri ağırlamaya devam ediyor.
Türkiye, Azerbaycan ve Yunanistan'ın müzik kültürlerini aynı sahnede buluşturacak olan 'Şahdeniz' isimli projenin dünya prömiyeri, 18 Nisan Çarşamba akşamı saat 20.00'de İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda gerçekleşecek. Proje kapsamında, dünyaca ünlü kadın vokaller Fargana Qasımova, Sofia Papazoglou ve Mehtap Demir aynı sahneyi paylaşacak.
Türk, Azeri ve Yunan müziklerini aynı sahnede buluşturan Şahdeniz; kültürler arası geçişte, Anadolu'nun kadim mirasını vurgulayan bir sahne projesi. Şahdeniz'de, genç yaşına rağmen Azerbaycan'ın emektar sanatçısı unvanını alan Fargana Qasımova, Yunanistan'ın ünlü folk şarkıcısı Sofia Papazoglou ve halk müziği yorumcusu Mehtap Demir solist olarak yer alacak. Solistlere, Selçuk Murat Kızılateş'in yönetiminde, 14 kişiden oluşan Şahdeniz orkestrası eşlik edecek.
Bu özel proje kapsamında ayrıca; Azerbaycan'ın tar virtüözü Zaki Valiyev, Yunanistan'ın buzuki sanatçısı Nikos Tatasapoulos ve Türkiye'nin dünyaca ünlü kanun sanatçısı Göksel Baktagir de dinleyicilerle buluşacak.
Sanatçılar, kendi kültürlerinin yanı sıra ortak müzikal kültürü sergileyen özel bir repertuvarla sahne alacak. Konserde, dinleyiciler farklı dillerin ortak ahengine şahitlik edecek.

Türkiye, Azerbaycan, Yunanistan "Şahdeniz" dünya prömiyeri CRR’deEN ÇOK OKUNANLAR

ŞEHİR AYAĞA KALKTI

1 ŞEHİR AYAĞA KALKTI

Samsunspor başka oynuyor

2 Samsunspor başka oynuyor

Samsunspor'da düşmeme hesapları

3 Samsunspor'da düşmeme hesapları

12 yılda 1 yenilgi

4 12 yılda 1 yenilgi

Temayül sırası vekillerde

5 Temayül sırası vekillerde

Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

6 Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

İşçi emeklilerine TOKİ müjdesi

7 İşçi emeklilerine TOKİ müjdesi

Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 5 tutuklama

8 Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 5 tutuklama

Samsun'da park halindeyken hareket eden TIR direği devirdi

9 Samsun'da park halindeyken hareket eden TIR direği devirdi

Cemal Safi'yi tanımak...

10 Cemal Safi'yi tanımak...


SIRADAKİ HABER