HaberlerZonguldak HaberleriGülüç'te 'Sahte cennet' adlı ilk tiyatro oyunu ilgiyle izlendi

Gülüç'te 'Sahte cennet' adlı ilk tiyatro oyunu ilgiyle izlendi - Zonguldak Haberleri

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesi'nin getirdiği 'Sahte Cennet' isimli tiyatro oyunu ilgiyle izlendi.

Gülüç'te 'Sahte cennet' adlı ilk tiyatro oyunu ilgiyle izlendi

Gülüç Belediye Başkanlığı, Yeditepe Sanat Tiyatrosu'nun hazırladığı 'Sahte Cennette ki Sessiz Çığlık ' isimli tiyatro oyunu Gülüç Belediyesi düğün salonunda gündüz çocuklara akşam ise yetişkinler için sahnelendi.
Gülüç'te ilk kez bir tiyatro gösterisi olması ilgiyi artırırken, oyunu Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş'ın şehir dışında olması nedeniyle başkanlığa vekalet eden Çetin Demirci, meclis üyeleri, muhtarlar ve belde halkı izledi.
Uyuşturucu bağımlılığı ve kullanımına karşı halkın bilinçlendirilmesi hedeflenerek hazırlanan oyun, yazılmasından sahnelenmesine kadar geçen süreçte Emniyet Genel Müdürlüğü, Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) ve AMATEM Doktor kadrosu ile birlikte çalışılan özel bir oyun olma özelliğini taşıdı. Gülüç Belediye Düğün Salonu'nda ücretsiz olarak gösterime sunulan 'Sahte Cennette ki Sessiz Çığlık' isimli oyundan çok etkilendiklerini belirten Belediye Başkan vekili Çetin Demirci, oyunun her bölümüyle bir ders niteliğinde olduğunu belirtti.
Oyun sonunda sahneye çıkarak sanatçıları tek tek kutlayan ve başarılarının devamını dileyen Belediye Başkan vekili Demirci, 'Uyuşturucu bağımlılığı ve kullanımına karşı halkımızın bilinçlendirilmesi hedeflenerek hazırlanan bu oyun hayatımızın gerçeklerini bizlere anlattı. Herkesin mutlaka izlemesi gereken bu oyun hayattan ders çıkarmamızı ve uyuşturucu ile nasıl mücadele edilmesi gerektiğini düşünmemize neden oldu. Katılımlarından dolayı da tüm belde halkımıza teşekkür ediyorum' dedi.

Gülüç’te “Sahte cennet” adlı ilk tiyatro oyunu ilgiyle izlendi

SIRADAKİ HABER
}