HaberlerSamsunspor HaberleriKarayılmaz'dan İsmail Küçükkaya ve Yılmaz Vural'a sert tepki

Karayılmaz'dan İsmail Küçükkaya ve Yılmaz Vural'a sert tepki - Samsunspor Haberleri

Samsunspor Kayyum Başkanı Ahmet Güral Karayılmaz, 'Federasyondan beri arayanlar Eskişehirspor'un küme düşmemesi lazım dedi' diyen Eskişehirspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural ve Fox TV Programcısı İsmail Küçükkaya'ya sert tepki gösterdi.

Karayılmaz'dan İsmail Küçükkaya ve Yılmaz Vural'a sert tepki

KINIYORUZ

Samsunspor Kayyum BaşkanıAhmet Güral Karayılmaz, kulübün gündemini değerlendirmek üzere basın toplantısı düzenledi. Karayılmaz, Fox TV'deki Çalar Saat programında İstanbulspor maçı öncesi sahaya çıkarılan başı kapalı kızların hedef alınmasına sert tepki göstererek, "İstanbulspor maçında sahaya çıkan evlatlarımızla ilgili Fox TV'deki haberi kınıyoruz. O program yapımcısı İsmail Küçükkaya'yı kınıyoruz. Burası demokratik bir ülke, isteyen istediği kıyafeti giyebilir. Başı örtülü insanlarımızın tamamının artık istediği yere girebildiği bir durumda bunların konuşulması inanılabilir gibi değil. Başı kapalı kızımızın yanında başı açık da vardı. Bu ayrıştırmaları yapanları kınıyoruz. Maç sonunda yaşanılanlar vardı. Samsunspor'a ve Samsun'a çok ciddi yardımlar ve yatırımlar yapan eski Gençlik ve Spor Bakanımız AK Parti Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç'a karşı yapılanlarda iletişim problemi oldu. Tepki Milletvekilimiz Kılıç'a değildi. Ama zamanlaması da doğru değildi" diye konuştu.

DİKENLİ BİR YOL

Karayılmaz, "Stresli dikenli bir yol üzerindeyiz. Futbol sahadan oynanırken, dışarıdan da bazı etkenlerin etki etme çabaları görüyoruz. Bir kaç hafta önce Denizlispor Sportif Direktörü Bülent Ertuğrul'un , "Adana yada Samsun düşer" açıklamaları vardı. Şimdi ise antrenörlük kariyerinde hiçbir zaman istediği yere ulaşamamış olan Eskişehirspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural çıktı, "Beni Türkiye Futbol Federsyonu'ndan aradılar, Eskişehirspor çok büyük bir camia düşmemesi lazım, oraya git dediler" diyor. Biz bunları dehşetle karşılıyoruz. Yılmaz Vural'a soruyorum; "Sizi federasyondan kim aradı ve Eskişehirspor'un küme düşmemesi gerektiğini kim söyledi? Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören'e de soruyorum; Yılmaz Vural'ın söyledikleriyle ilgili işlem yapacakmısınız. Bu toplantı biter bitmez biz federasyona konuyla ilgili gerekli yazılı müracaatları yapacağız.

Herkes şu durumda haddini aşan demeçler vermemeli. Yılmaz Vural'ın camiamızdan özür dilemesini bekliyoruz" dedi.

KÜME DÜŞMEYİZ

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz şöyle devam etti: "Biz deSamsunspor küme düşmez diyoruz. Ama bizler bunu saygı çerçevesinde dile getiriyoruz. Eskişehir'e yenilebilir ama bu bizim adına son olmaz, 3 maçımız daha var. Sulh ve Hukuk Mahkemesi'ne gerekli dosyalarımızı verdik, incelemeler başlayacak. Yine Karabük'te bulunan İçişleri Bakanlığı müfettişleri de en kısa zamanda Samsun'da olacaklar. Samsunspor'un geçmişi ve geleceğiyle ilgili kimsenin şüphesi olmasın. Biz 7 kişi görevdeyiz. Tüm işlerimizi bıraktık buradayız. Elimizden geleni yapıyoruz, mahkemeye müracaat ettik, müfettişleri istedik, sportif anlam dışında her şeyi yapıyoruz. Sportif anlamda da elimizdeki kadro ile sezonu tamamlayacağımız için onlara güveniyoruz. Her gün buradayız onlarla sohbet ediyoruz birlikte vakit geçiriyoruz, onlara değer veriyoruz. 'Kayyum Heyeti çalışmıyor' eleştirilerine katılmıyorum. Eskişehir'de biletler 1 TL'ye indirilmiş. Biz de 10'dan 5'e çekmiştik ama yeniden oturup konuşacağız."

KUKLA DEĞİLİM

"Futbol Şube Sorumlumuz Suat Çakır, Eskişehir'de bizden sakin bir otel istedi. Baktık görüştük, 'dolu' dediler altında bir şey aramıyoruz. Yine bir otel bulduk yemekleri istediğimiz gibi değildi. Biz de Bozüyük'te kalma kararı verdik. Orayı tercih ettik. Yoğunluklarından dolayı otel bulamadığımız bir gerçektir ama Bozüyük'te kalmayı da biz tercih ettik. Ben 50 yaşındayım. Hayatımı gençlik ve spora adadım. Hayatım boyunca kimsenin kuklası olmadım. Burada bir kayyum yönetimi vardır, burayı üçüncü bir şahsın yönetme şansı yoktur. Sayın Valimiz Osman Kaymak, Erkurt Tutu'dan bilgi alır, maddi kaynak doğrultusunda fikir alır bilemem ama bize bu durum yansımaz. Valimiz önderliğindeki Samsunspor Kayyum Heyeti'ne üçüncü kişi karışamaz.

Samsunspor'un kurtulması için 16 Milyon TL tutarındaki eski yönetici alacaklarının en azından ertelenmesi lazım. Onlar eğer gerçek Samsunluysa en azından 'Takım Süper Lig'e çıkana kadar istemiyoruz' demesi lazım. Yoksa işimiz daha da zorlaşacaktır."

Selçuk KAYA

SIRADAKİ HABER
}