HaberlerSamsun HaberleriKMO Başkanı geleceğin mühendislerini bilgilendirdi

KMO Başkanı geleceğin mühendislerini bilgilendirdi - Samsun Haberleri

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Proses Topluluğu, Mühendislik Fakültesi Pembe Salonda, 'Çalışma Hayatına Hazırlanma Süreci ve İş Güvenliği' konulu bir konferans düzenledi.

KMO Başkanı geleceğin mühendislerini bilgilendirdi

Konferansta, Kimya Mühendisleri Odası (KMO) Başkanı Osman Nuri Pilgir davetli konuşmacı olarak yer aldı. Kimya Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin katıldığı konferansta Kimya Mühendisleri Odası Başkanı Osman Nuri Pilgir, meslek hayatında edindiği tecrübeleri katılımcılarla paylaşarak geleceğin mühendislerine yol gösterdi.

'Kimya mühendislerinin çalıştığı her alan tehlike içeriyor'
Kimya mühendislerinin çalıştığı her alanın tehlike içerdiğine dikkat çeken Başkan Osman Nuri Pilgir, 'En ufak bir dikkatsizlikte, saniyeler içinde insanlar hayatlarını kaybedebiliyor. Nerede çalışırsanız çalışın, o kurumda kullanılan kimyasalların neler olduğunun bilinmesi ve çalışanla işverenlerin bu konuda bilgilendirilmesi hayati önem arz ediyor' dedi.
Kimya mühendisliğine ilişkin uygulamaları içeren kısa filmler eşliğinde sunum yapan Osman Nuri Pilgir, parlayıcı patlayıcılar ve olası bir kazada bu patlayıcılara karşı alınması gereken tedbirler hakkında da bilgi verdi.

KMO Başkanı geleceğin mühendislerini bilgilendirdi

SIRADAKİ HABER
}