Çankırı haber: Vosvos kütüphane açılışı gerçekleştirildi

Çankırı haber: Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan 'Okudukça Yol Alıyorum Projesi' kapsamında Çankırı Vilayetler Hizmet Birliği Anaokuluna vosvos kütüphane açılışı gerçekleştirildi.

Vosvos kütüphane açılışı gerçekleştirildi

Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, vosvos kütüphanenin oluşturulmasını sağlayan Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu idareci ve öğretmenlerine teşekkür etti. Öztürk, okuma alışkanlığının artırılması adına çalışmaların sürdüğünü belirterek, 'Bizler eğitim çalışanları olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü, şube müdürlerimiz, müdür yardımcılarımız, okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz ve tüm çalışanlarımızla Çankırı genelinde öğrencilerimizin kitap okuma şevkini canlandırmak adına birçok komisyon toplantısı, anket çalışması gerçekleştirdik. Bunların sonucunda da anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde öğrencilerin okuma alışkanlıklarını kazandırmak adına farklı etkinlikler yapmaya karar verdik. Bununla ilgili çok ciddi projeler ortaya koyduk. Bu projelerden bir tanesi şuan vosvos kütüphane olarak karşımıza çıktı' dedi.
Okumanın her yaşta olması gerektiğini ifade eden Öztürk şunları söyledi:
'Aslında farklı bir tasarım, farklı bir ortamda öğrencilerin okumasını artırmak gayemiz. Çünkü okuma her yaşta olur. Doğumla ölüm arasında olan bir süreç okuma. Okuma sadece kitap okumak değil. Hayatı okumaktır, yaşamı okumaktır. Dünyayı okuyabilmektir. Ve bu okunan bilgi birikimlerinin kendi dünyasında yoğurularak geleceğe adım atabilmektir okumak. Gönüllerinden geçen düşünceleri olduğu gibi ortaya koyan minik öğrencilerimizi görüyorsunuz. Belki bu vosvos kütüphane ile evlerinde anne babalarında okumalarına vesile olacaklar. Dedelerinden dinledikleri masalları yarın büyüdüklerinde çocuklarına anlatabilecekler. Bir farkındalık oluşturulabilirse bu bizim için mutlu bir adım olacaktır.'
Öztürk'ün konuşmasının ardından katılımcılar ve öğrenciler tarafından vosvos kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi. Öğrenciler vosvos kütüphaneyi merakla inceledi.
Okul bahçesinde yapılan açılışa İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Öztürk, Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, daire amirleri, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Vosvos kütüphane açılışı gerçekleştirildiEN ÇOK OKUNANLAR

ŞEHİR AYAĞA KALKTI

1 ŞEHİR AYAĞA KALKTI

Samsunspor başka oynuyor

2 Samsunspor başka oynuyor

Samsunspor'da düşmeme hesapları

3 Samsunspor'da düşmeme hesapları

12 yılda 1 yenilgi

4 12 yılda 1 yenilgi

Temayül sırası vekillerde

5 Temayül sırası vekillerde

Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

6 Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 5 tutuklama

7 Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 5 tutuklama

İşçi emeklilerine TOKİ müjdesi

8 İşçi emeklilerine TOKİ müjdesi

Samsun'da park halindeyken hareket eden TIR direği devirdi

9 Samsun'da park halindeyken hareket eden TIR direği devirdi

Cemal Safi'yi tanımak...

10 Cemal Safi'yi tanımak...


SIRADAKİ HABER