Muğla haber: Ortaca'da öğrencilere 'Gıda Güvenilirliği' eğitimi verildi, balık ekmek ikramı y

Muğla haber: Ortaca'da, Ortaokul öğrencilerine, 'Gıda Güvenilirliği' konusunda eğitim verildi.

Ortaca'da öğrencilere 'Gıda Güvenilirliği' eğitimi verildi, balık ekmek ikramı y

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca yürütülen Okullarda Gıda Güvenilirliği Eğitimi kapsamında Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü yetkililerince Şehit Er Gürsel Çelik Ortaokulu öğrencilerine, okulun konferans salonunda 'Gıda Güvenilirliği' konusunda bilgilendirme yapıldı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan bilgilendirmede güvenilir gıda tüketimi, hijyen ve gıda zehirlenmesi gibi konularda eğitim verildi. Gıda ile ilgili ihbar ve şikayetler için 174 Alo Gıda hattının aranması gerektiği bildirildi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Okan Bilgiç, etkinlikte yaptığı konuşmada, bütün canlılar için temel yaşamsal ihtiyacın gıda olduğunu söyledi.
Tüketilen gıdaların sağlık açısından uygun ve güvenilir olmasının çok önemli olduğuna değinen Bilgiç; 'Sizleri bilgilendirmek için bakanlığımızca planlanan gıda güvenliği eğiminin sağlıklı ve güvenli beslenmenize katkı sağlayacağını düşünüyorum. Bakanlığımız, sağlık ve milli eğitim bakanlığı öncülüğünde kaymakamlığımız koordinesinde oluşturduğumuz komisyon ile bütün okulların kantinlerinde ve yemekhanelerinde gıda denetimi yapılıyor. Gıda denetimleri Türkiye genelinde Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğünde görevli gıda denetçileri tarafından sürdürülmektedir. Amacımız gelişmekte olan geleceğimizin teminatı gençlerimizin, çocuklarımızın sağlıklı ve toplumla yararlı birer birey olarak yetiştirilmesine katkı sağlamak.' dedi.
Eğitimin ardından öğrencilere balık ekmek ikramında bulunuldu.
Etkinliğe, Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yılmaz, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kuş, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Evren Ekmekçi, İlçe Emniyet Müdürü Orhan Gürbüz, İlçe Milli Eğitimi Müdürü İlhan Küçükünal, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Okan Bilgiç, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Murat Sözgen, Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Arif Yalılı, okul müdürleri, kurum amirleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Ortaca?da öğrencilere ?Gıda Güvenilirliği? eğitimi verildi, balık ekmek ikramı y  öğrencilere    gıda    güvenilirliği?    eğitimi    balık    ikramı    muğla haberleri  

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da meydan dayağı! Baygınlık geçirdi

1 Samsun'da meydan dayağı! Baygınlık geçirdi

Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

2 Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

3 Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

Lime lime doğrandık

4 Lime lime doğrandık

Sakata geldik

5 Sakata geldik

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

6 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

MHP'li Usta birinci sıradan aday

7 MHP'li Usta birinci sıradan aday

Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

8 Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti

9 ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti

Samsun'da ramazan pidesine zam

10 Samsun'da ramazan pidesine zam


SIRADAKİ HABER