HaberlerSamsun Haberleri'Tekkeköy halkı, zehir soluyor'

'Tekkeköy halkı, zehir soluyor' - Samsun Haberleri

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, 'Tekkeköy'deki en büyük sıkıntılardan biri çevre kirliliği. Tekkeköy halkı, zehir soluyor. Fabrikalardan çıkan dumanlar, zehir saçıyor' dedi.

'Tekkeköy halkı, zehir soluyor'

Samsun Haber | CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, CHP Tekkeköy İlçe Örgütü’nün düzenlemiş olduğu danışma kurulu toplantısına katıldı. Toplantıda konuşan Başkan Akcagöz, Tekkeköy İlçesi’nde ciddi bir çevre kirliliği olduğunu belirterek, halkın zehir soluduğunu savundu.

BU, ÖLÜM DEMEK

Tekkeköy’ün tarihi bir ilçe olduğunu dile getiren CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, ancak Tekkeköy’e gerekenin önemin verilmediğini kaydetti. Akcagöz, “Buranın reklamını dünya duymalı. Tarih turizmi açısından Tekkeköy’ün, bir Kapadokya kadar tanıtılması mümkün. Bunun için bir proje ortaya konulmalı ve ciddi bir çalışma yürütülmeli.Samsun için büyük bir yarar sağlar. Çağrı yapıyorum. Bugünden başlarsak, 3-5 sene sonra göreceğiz ki, Tekkeköy’ün adını herkes duymuş. Tekkeköy Belediyesi, 4 yıldır yerinde sayıyor.Samsun Büyükşehir Belediyesi de yerinde sayıyor. Tekkeköy’de bir yol düzenlemesi yaptılar. Kente giriyorsunuz, çıkamıyorsunuz. En büyük sıkıntılardan biri de çevre kirliliği. Tekkeköy halkı, zehir soluyor. Fabrikalardan çıkan dumanlar, zehir saçıyor. Bu, ölüm demek, Tekkeköy halkı zehirleniyor. Tekkeköy, bu şekilde yönetilmeyi hak etmiyor. Halk sağlığını hiçe sayan, görmezden gelen yönetimden kurtulmak zorundayız. Artık filmin sonu geldi. Tekkeköy, bana göre çoktan kararını vermiş” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}