Ankara haber: Keçiören Belediyesinde toplu iş sözleşmesi

Ankara haber: Keçiören Belediyesinde işçi kadrosundaki personelin yasal haklarını düzenleyen toplu iş sözleşmesi imzalandı. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, 'İş ve işçi barışını koruyan sözleşmemizle işçilerimize mevcut olanın en iyisini verdiğimize inanıyoruz' dedi.

Keçiören Belediyesinde toplu iş sözleşmesi

Toplu iş sözleşmesi Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Başkanı Mahmut Arslan tarafından imzalandı.
Ak, toplu iş sözleşmesinin her iki tarafa da hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunarak, 'Belediyemiz ve sendikamız arasında uyumlu bir süreç sonucu imzalanan toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını diliyor, iş ve işçi barışını koruyan sözleşmemizle işçilerimize mevcut olanın en iyisini verdiğimize inanıyoruz. İş, emek, ücret dengesini her zaman gözeten bir belediyeyiz. Zaten çalışanlarımız da gönülden çalışarak, halka hizmetin hakka hizmet olduğunu bilerek büyük bir özveriyle işlerini yapıyorlar. Çalışmalarını aynı özveriyle sürdürmelerini bekliyor, bugüne kadarki çalışmaları için de teşekkür ediyoruz, güle güle harcasınlar' dedi.
Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Başkanı Arslan ise, sendika ve Keçiören Belediyesinin bir güzelliğe imza atmak için bir araya geldiklerini kaydetti. Arslan, Keçiören'in yaşanabilir bir kent olması için büyük bir değişime, dönüşüme imza atan Keçiören Belediye Başkanına hizmetlerinden ötürü teşekkür etti. Arslan, Başkan Ak'ın bu hizmetleri yaparken iş barışını asla ihmal etmeyerek her zaman sorun çözücü olduğunu vurguladı.
Ak'ın emek dostu olduğunu da dile getiren Arslan, taşeron sorunu çözüldükten sonra da ilk örgütlendikleri belediyenin Keçiören Belediyesi olduğunu söyleyerek, bu iş sözleşmesiyle de enflasyon üzeri bir oran yakaladıklarını ifade etti.
Hizmet-İş Sendikası Başkan Vekili Hüseyin Öz de karşılıklı anlayış çerçevesinde talep edilenin en iyisini vermeye çalıştıklarını ifade etti. Hizmet-İş Sendikası 2 No'lu Şube Başkanı Recep Dere de, 'Sözleşmemiz hayırlı uğurlu olsun, başta Keçiören Belediye Başkanımız Mustafa Ak ve Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanımız Mahmut Arslan olmak üzere emek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum' şeklinde konuştu.
Atılan imzaların ardından Arslan, Ak'a destek ve katkılarından ötürü plaket takdim etti. Törenin sonunda işçilerle toplu hatıra fotoğrafı çektirildi. İki yıllık bir süreyi kapsayan toplu iş sözleşmesi, yevmiyelerde yüzde 15'e yakın, sosyal yardımlarda yüzde 20'ye yakın artış, sağlık yardımı, refakatçi izni ve vezne tazminatı gibi yenilikler içeriyor.

Keçiören Belediyesinde toplu iş sözleşmesiEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da meydan dayağı! Baygınlık geçirdi

1 Samsun'da meydan dayağı! Baygınlık geçirdi

Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

2 Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

3 Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

Lime lime doğrandık

4 Lime lime doğrandık

Sakata geldik

5 Sakata geldik

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

6 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

MHP'li Usta birinci sıradan aday

7 MHP'li Usta birinci sıradan aday

Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

8 Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti

9 ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti

Samsun'da ramazan pidesine zam

10 Samsun'da ramazan pidesine zam


SIRADAKİ HABER