Samsunspor | Samaras'tan büyük fedakarlık

Samsunspor | Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Samsunspor'da birçok futbolcu alacaklarının ödenmemesi nedeniyle serbest kalmak için Türkiye Futbol Federasyonuna (TFF) müracaat ederken, Yunan oyuncu Georgios Samaras'ın 8 aydır para alamamasına rağmen şikayette bulunmadığı bildirildi.

Samaras'tan büyük fedakarlık

Ligde kalmak için mücadele eden Samsunspor, bir taraftan da ekonomik sıkıntılarla boğuşuyor. Yaklaşık 15 milyon lirası eski futbolcularına olmak üzere 55 milyon lira civarında borcu bulunan Samsunspor'da, mevcut oyuncuların da 6 milyon lira alacağı var. 

8 AYDIR PARASINI ALAMIYOR

Sıkıntılı günler geçiren Samsunspor'da futbolcuların çoğunluğu alacaklarının ödenmemesi nedeniyle serbest kalmak için TFF'ye şikayette bulundu. Sezon başında Samsunspor'a gelen Samaras'ın ise 8 aydır hiç para alamamasına rağmen şikayette bulunmaması, yönetim tarafından övgüyle karşılandı.

Samsunspor Kayyum Heyeti Başkanı Ahmet Güral Karayılmaz, gazetecilere, futbolcuların alacakları konusunda TFF'ye müracaat etmesinin normal olduğunu söyledi.

SAMARAS'A SAYGI DUYUYORUM

Futbolcuların istemeleri halinde valizlerini toplayıp Samsun'u terk etmeye hak kazandığına dikkati çeken Karayılmaz, şunları kaydetti:

"Bu oyuncuların hepsi kalkıp gitse kimse bir şey diyemez. Çünkü alacakları ödenmemiş. Böyle bir ortam varken Samsunspor'da ben tüm oyuncularımıza saygı duyuyorum.  Özellikle de Samaras'a çok saygı duyuyorum. Çünkü neredeyse hiç para almamış ama sahaya çıkıp profesyonelce oynuyor. Hiçbir zaman parayı gündem maddesi haline getirmedi. Onun bu fedakarlığı bizleri onurlandırıyor." 

Karayılmaz, ligin ikinci yarısında 8 futbolcunun serbest kalma hakkı kazandığını ama hiçbirisinin Samsun'dan ayrılmadığını sözlerine ekledi. EN ÇOK OKUNANLAR

Haberaks TV canlı yayınlayacak

1 Haberaks TV canlı yayınlayacak

Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

2 Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

3 Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

Samsunpor'a çılgın prim...

4 Samsunpor'a çılgın prim...

Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

5 Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

Samsunspor - Denizlispor maçı ilk 11'i belli oldu

6 Samsunspor - Denizlispor maçı ilk 11'i belli oldu

Samsunspor'da yıkım!

7 Samsunspor'da yıkım!

Samsun'a yeni hastane

8 Samsun'a yeni hastane

Tanju Çolak moral verdi

9 Tanju Çolak moral verdi

15 CHP milletvekili İyi Parti'ye geçiyor! İşte o isimler

10 15 CHP milletvekili İyi Parti'ye geçiyor! İşte o isimler


SIRADAKİ HABER