Malatya haber: Malatya voleybola doyacak

Malatya haber: Kulüplerarası Gençler Kız-Erkek Voleybol Grup Müsabakaları Malatya'da oynanacak.

Malatya voleybola doyacak

27-30 Nisan tarihleri arasında Kulüplerarası Gençler Kız-Erkek Grup Müsabakalarının Malatya'da düzenleneceğini belirten voleybol il temsilcisi Cumali Kurak, 26-29 Nisan tarihlerinde de Türkiye yarı finallerine ev sahipliği yapacaklarını belirtti.
Turnuvalarla ilgili açıklamalarda bulunan Voleybol il temsilcisi Cumali Kurak, Malatya'nın voleybola doyacağını belirterek, '27-30 Nisan tarihleri arasında ilimizde kulüpler arası gençler kız-erkek voleybol turnuvası düzenlenecektir. Kızlarda Erzincan, Elazığ, Malatya ve Adıyaman, erkeklerde Kahramanmaraş, Tunceli, Adıyaman ve Malatya takımları bir birleriyle mücadele edecekler. Müsabakalar sonucunda birinci olan takımlar Türkiye şampiyonasına katılma şansı elde edecekler. Grup müsabakalarıyla aynı anda 26-29 Nisan tarihlerinde Malatya aynı zamanda Türkiye yarı finallerine ev sahipli yapacak. Hemen akabinde 10-13 Mayıs tarihlerinde küçükler erkek voleybol turnuvası maçları oynanacak. Bu maçlarda da birinci olan takım Türkiye şampiyonasına katılacak' dedi.
'Başarılar artarak devam edecektir'
Kurak, 'İlimizde şuanda voleybol branşına büyük bir talep olduğunu görüyoruz. Genç kız-erkek karşılaşmaları Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda ortaokullar arası grup maçları Battalgazi ve Tecde Spor Salonları'nda oynanacak. Öte yandan Tunceli'de düzenlenen okullar arası grup müsabakalarında erkeklerde Mevlana Ortaokulu, kızlarda Şehit Yüzbaşı Hakkı Akyüz Ortaokulu ilimizi temsil ediyor. Kızlarımız inşallah son maçlarını yenmeleri halinde ilimizde düzenlenecek Türkiye yarı finallerine katılma hakkı kazanacaklar. Erkeklerimizde ilk rakibi Erzincan takımıyla oynadığı karşılaşmayı 3-0 yenerek ilk maçlarını kazandılar. Onlarda yollarına devam ediyor. İnşallah onlarda rakiplerini eleyerek finallere kalırlar. Voleybolda güzel başarılar artarak devam edecektir' diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

1 Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

2 Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

3 Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

İşte AK Parti Samsun'dan aday adayları

4 İşte AK Parti Samsun'dan aday adayları

Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

5 Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

Samsun'da siyasi hareketlilik! İşte istifa etmesi beklenen isimler

6 Samsun'da siyasi hareketlilik! İşte istifa etmesi beklenen isimler

Samsunspor daha avantajlı

7 Samsunspor daha avantajlı

 Kaldırım, resmen aday adayı

8 Kaldırım, resmen aday adayı

Yusuf Ziya Yılmaz: 'Refah için çırpındım'

9 Yusuf Ziya Yılmaz: 'Refah için çırpındım'

Samsunspor'a FİFA Kokartlı hakem

10 Samsunspor'a FİFA Kokartlı hakem


SIRADAKİ HABER