İstanbul haber: İstanbul İmam Hatip Okulları İslami İlimler Olimpiyatı final sınavı yapıldı

İstanbul haber: Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından İslami ilimler hakkında gençlerin kültür seviyesinin yükseltilmesini sağlamak amacıyla yapılan İmam Hatip Okulları İslami İlimler Olimpiyat final sınavı gerçekleştirildi.

İstanbul İmam Hatip Okulları İslami İlimler Olimpiyatı final sınavı yapıldı

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gaziosmanpaşa Belediyesi arasında İstanbul İmam Hatip Okulları İslami İlimler Olimpiyat Protokolü imzalanmıştı. Sekizinci sınıf öğrencileri için bugün Gaziosmanpaşa Bekir Sami Dedeoğlu Ortaokulunda ve Üsküdar İmam Hatip Ortaokulunda final sınavları yapıldı. Final sınavına toplamda 2 bin 500 öğrenci girdi.
İmam Hatip Okulları İslami İlimler Olimpiyat sınavıyla, öğrencilerin meslek derslerine olan ilginin artırılması, İslami ilimler hakkında gençlerin kültür seviyesinin yükseltilmesi, imam hatip ortaokullarında okuyan öğrencilerin toplumda İslami konularda belirgin bir bilgi birikimine sahip olması amaçlanıyor.
İstanbul genelinde yapılan sınavda ise Kur´an-ı Kerim, Arapça, Temel Dini Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Hz. Muhammed´in Hayatı derslerini içeren 80 soru soruldu.
Her okuldan birinci basamak sınavında ilk 10'a giren öğrenciler final sınavına katılmaya hak kazandı. 100 dakika süren final sınavlarının sonunda sınav 1'incisine 5 bin TL, 3 kişilik umrenin yanı sıra, okuduğu okula 5 bin TL ve danışman öğretmenine bin TL verilecek. 2'nciye 4 bin TL, okula 4 bin ve danışman öğretmenine yine bin TL verilecek. 5'inci öğrenciye kadar para ödülü sağlanacak. Bunun yanı sıra 6'ncı ve 20'nci arasındaki öğrencilere ise 15 adet tablet verilirken, sınava katılan tüm öğrencilerin ise defter, kalem gibi okul gereksinimleri karşılandı. En fazla sorusu yayınlanan 3 okula ise bin TL teşekkür ödülü Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından sağlanacak.
Sınav öncesi kahvaltı ikramının çok iyi olduğunu belirten Muhammet isimli öğrenci, 'Siyer, Din, Temel dini bilgiler, kuran ve Arapça'dan sınava gireceğiz. Buradaki dini bilgilerimizi ölçmek, iddialıyım, çalıştım' dedi
Sınava iyi hazırlandığını ve karşılığını alacağını düşündüğünü ifade eden Burcu Pınar ise 'Çok heyecanlıyım. Günde 50 soru çözerek bol bol tekrar ederek çalıştım. Siyer, Kur'an'a çalıştım. İddialıyım derece alacağıma inanıyorum' diye konuştu.

İstanbul İmam Hatip Okulları İslami İlimler Olimpiyatı final sınavı yapıldı okulları   islami   olimpiyatı   sınavı   yapıldı  

EN ÇOK OKUNANLAR

İşte AK Parti Samsun'dan aday adayları

1 İşte AK Parti Samsun'dan aday adayları

Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

2 Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

3 Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

4 Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

5 Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

Samsunspor daha avantajlı

6 Samsunspor daha avantajlı

Samsunspor'a ağır fatura

7 Samsunspor'a ağır fatura

Samsun'da siyasi hareketlilik! İşte istifa etmesi beklenen isimler

8 Samsun'da siyasi hareketlilik! İşte istifa etmesi beklenen isimler

Samsun'da vekillik yolunda istifa rüzgarı

9 Samsun'da vekillik yolunda istifa rüzgarı

Samsun'da inşaatta çalışan işçileri elektrik çarptı: 2 yaralı

10 Samsun'da inşaatta çalışan işçileri elektrik çarptı: 2 yaralı


SIRADAKİ HABER