Samsunspor | Samsunspor'a dönüş yolunda taşlı sopalı saldırı

Samsunspor | Eskişehir'den 5-0'lık hezimetle dönen Samsunspor'da kafileyi taşıyan otobüsün önünü bir grup taraftar Kırıkkale'nin Balışeyh İlçesi'nde kesti. Otobüsü yumruklayan ve kapıları açmaya çalışan taraftarlar, futbolculara da saldırmak istese de bunu başaramadı.

Samsunspor'a dönüş yolunda taşlı sopalı saldırı

YERLERE YATTILAR

Samsunspor, 31. hafta mücadelesinde deplasmanda Eskişehirspor'a 5-0 gibi farklı bir skorla mağlup oldu. Bu yenilgiyle ateş hattına düşen kafile, müsabaka bitiminde karayoluyla Samsun'a döndü. Kafile Eskişehir'de polis eskortuyla çıktıktan sonra yemek molası verdi. Herhangi bir olayın yaşanmadığı yemeğin ardından yola çıkan kafile Kırıkkale'nin Balışeyh İlçesi'nde ise kırmızı ışıkta beklerken, büyük bir şok yaşadı. O sırada Samsunspor takım otobüsünü takip eden taraftarlar kırmızı ışıkta duran otobüsün önünü kesti. Bir kaç taraftar otobüsün gitmesini engellemek için yola yatarken, diğerleri ise camları ve kapıları yumruklamaya başladı.

TATSIZ OLAYLAR

Yaşanan bu tatsız olayda Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren de, otobüs içerisinden taraftarlara seslenerek, dağılmalarını istedi. Bu esnada otobüs içerisinde bulunan özellikle yabancı futbolcuların korku dolu anlar yaşadığı ifade edildi. Ancak yaklaşık 25-30 kişilik grup, tüm ikna çabalarına rağmen protestoya devam etti. Olayların ardından sosyal medyaya yüklenen videolardan görüldüğü üzere, taraftarların amacı otobüs kapılarını açtırıp, futbolculara da saldırmak. Ancak taraftarlar bu amaçlarına ulaşamadan, otobüs hareket ediyor ve olaylar son buluyor. Olaylar sırasında Samsunspor takım otobüsüne taş ve yabancı maddeler atılması da dikkat çekiyor.

Selçuk KAYAEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da ikisi de olmayacak

1 Samsunspor'da ikisi de olmayacak

Samsun'da 'uçan imam' hapiste

2 Samsun'da 'uçan imam' hapiste

Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

3 Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

Kaldırım aday adayı

4 Kaldırım aday adayı

Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

5 Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

6 Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

Yaşam savaşını kaybetti

7 Yaşam savaşını kaybetti

Şaşırmayın!..

8 Şaşırmayın!..

Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

9 Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

Samsunspor aşkına herkes stada gitmeli

10 Samsunspor aşkına herkes stada gitmeli


SIRADAKİ HABER