İzmir haber: BEST CONTEST TURKEY 2018'de mutlu son

İzmir haber: BEST CONTEST TURKEY 2018 / Türkiye'nin En İyi İngilizce Konuşan Öğrencileri Yarışması'nda dereceye girenler belli oldu.

BEST CONTEST TURKEY 2018'de mutlu son

Yarışmanın lise kategorisinde Ankara'dan Buket Sıla Tuncer birinci, İzmir'den Ezgi Türer ikinci ve İstanbul'dan Fatma Dilara Akca üçüncü olurken yarışmanın ikinci günü yapılan üniversiteliler kategorisinde ise İzmir'den Melisa Avcı birinci, Doğa Tekin ikinci ve Keremcan Bayram üçüncü oldu.
Yarışmada her iki kategoride de dereceye giren öğrenciler yaz tatili ödülü kazandılar. Ayrıca yarışmaya katılan öğrenciler için ESBAŞ'taki Uzay Kampı'na özel bir ziyaret düzenlendi.
Derece Koleji'nin ana sponsorluğu, ETİK'in resmi sponsorluğu ve Medical Park İzmir Hastanesi'nin de destekleriyle gerçekleştirilen iki günlük maratonun ardından Solis Proje Fabrikası Yöneticisi ve Yarışma Direktörü Ahmet Veli Olgundeniz'in Türk insanının İngilizce konuşma becerisine dikkat çekmek ve gençleri İngilizce konuşmaya özendirmek için düzenledikleri organizasyonun ülke çapında büyük bir ilgi gördüğünü belirterek her yıl yapılan başvuruların katlanarak arttığına dikkat çekti.
Yarışmanın ana sponsorluğunu üstlenen Derece Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Ülkü ise dereceye giren öğrencileri tebrik ettiğini belirterek İngilizce dil eğitiminin ülkemizde gelişimi ve 2023 hedeflerinin tutturulmasında son derece önemli olduğunu, bu tür organizasyonların gençlerin becerilerini ortaya koymalarında büyük bir fayda sağladığına dikkat çekti.
ETİK Başkanı, TÜROFED Başkan yardımcısı Mehmet İşler ise yabancı dilin turizm sektöründeki yerine ilişkin görüşlerini paylaştı. İşler, 10-15 yıl sonra İngilizcesiz bir hayatı düşünemeyeceğimizi, sadece İngilizce değil, ikinci bir yabancı dil bilmenin de artık zorunlu hale geldiğini kaydetti.
Medical Park İzmir Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Zeki Hozer ise BEST CONTEST TURKEY yarışmasının gençleri İngilizce konuşma anlamında motive ettiğini belirterek özellikle tıp ve fen alanlarında ilerlemek isteyenlerin mutlaka akıcı İngilizceye sahip olmaları gerektiğinin altını çizdi.

BEST CONTEST TURKEY 2018’de mutlu sonEN ÇOK OKUNANLAR

Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

1 Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

Adana'da ahır yangını

2 Adana'da ahır yangını

Derbi, Avrupa basınında manşetlerde

3 Derbi, Avrupa basınında manşetlerde

Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

4 Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

(ÖZEL) Şenol Güneş'i yaralayan kişi gözaltına alındı

5 (ÖZEL) Şenol Güneş'i yaralayan kişi gözaltına alındı

Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

6 Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

Yörükler Anadolu'ya girişin bininci yılı için yola çıktı

7 Yörükler Anadolu'ya girişin bininci yılı için yola çıktı

Kırıkkale'de öğrenci apartında yangın

8 Kırıkkale'de öğrenci apartında yangın

Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı

9 Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı

Denizli'de trafik kazası: 3 ölü, 9 yaralı

10 Denizli'de trafik kazası: 3 ölü, 9 yaralı


SIRADAKİ HABER