Ankara haber: Konya Yolu Alt Geçit Projesi için Gölbaşı esnafıyla bir araya gelindi

Ankara haber: Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde ilçe yöneticileri, Konya Yolu'nun alttan alınması ile ilgili esnafla bir araya geldi.

Konya Yolu Alt Geçit Projesi için Gölbaşı esnafıyla bir araya gelindi

Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde gerçekleşen toplantıya Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı İlçe Garnizon Komutanı Murat Kuyucu, Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürü İmdat Gökmen ve Gölbaşı esnafı katıldı. Toplantıda konuşan Kaymakam Bilgihan, projenin önemine dikkat çekerek, yaklaşık 1 yıl süreceğine dikkat çekti. Bilgihan şunları söyledi:
'Bu süre içerisinde de çalışan esnafımızın ve sakinlerin etkileneceği bir proje. Bittiği zaman Gölbaşı'na güzel bir çehre ve alan kazandırmış olacak. En önemlisi de trafik daha hızlı ve güvenli bir şekilde akacak. Her şeyden önce hepimiz Gölbalışılıyız. Gölbaşı'nı ve hepimizi etkileyen sorunlar olarak bakıyoruz.'
Gölbaşı Belediye Başkanı Duruay da şu ifadeleri kullandı:
'Buradaki sıkıntıları el birliği ile aşacağız. Konya Yolu projesi bin 600 metrelik bir projedir. Osman Tan'dan başlayıp Vilayetler Evi'ne kadar olacak. Konya Yolu'nu yakında trafiğe tamamen kapatacağız. Servis yolundan geçişler sağlanacak. Bu sıkıntılar bittikten sonra otopark sıkıntısı olmadan, gürültü kirliği olmadan daha yaşanılabilir bir Gölbaşı'na kavuşmuş olacağız.'
Yapımcı firmanın proje sorumlusu İsa Bezirci ise, Konya Yolu'nun alttan alınması projesi hakkında gelen esnafı bilgilendirdi. Bezirci, yan yolların güzergâhının bu hafta içerisinde kapatılacağını söyleyerek, 'Yan yolların güzergahları bu hafta içerinde kapatılacak. Asfaltlama ve diğer çalışmalarının ardından 1 Mayıs itibari ile yan yollara ana yolu verip Ankara-Konya Yolu'nu tamamen kapatacağız. Buradaki çalışmalarımız 6-7 sürecek. 490 metre tüp geçit olacak şekilde çalışacağız. Yol bittiği zaman 3 geliş 3 gidiş ana yol olmak üzere, 2 şeritte ara yol olmak üzere tamamlanacak. Bu projenin tamamlanması için 24 saat boyunca çalışacağız' dedi.
Konuşmaların ardından projeyi anlatan sinevizyon gösterimi sunularak, esnaf proje hakkında merak ettiği soruları yöneltti.

Konya Yolu Alt Geçit Projesi için Gölbaşı esnafıyla bir araya gelindiEN ÇOK OKUNANLAR

Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

1 Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

Adana'da ahır yangını

2 Adana'da ahır yangını

Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

3 Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

Derbi, Avrupa basınında manşetlerde

4 Derbi, Avrupa basınında manşetlerde

Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

5 Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

Yörükler Anadolu'ya girişin bininci yılı için yola çıktı

6 Yörükler Anadolu'ya girişin bininci yılı için yola çıktı

Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı

7 Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı

(ÖZEL) Şenol Güneş'i yaralayan kişi gözaltına alındı

8 (ÖZEL) Şenol Güneş'i yaralayan kişi gözaltına alındı

Beşiktaşlı taraftarlar, Şenol Güneş içim hastaneye akın etti

9 Beşiktaşlı taraftarlar, Şenol Güneş içim hastaneye akın etti

Kırıkkale'de öğrenci apartında yangın

10 Kırıkkale'de öğrenci apartında yangın


SIRADAKİ HABER