HaberlerSamsun HaberleriHer baskıda direnmeliyiz

Her baskıda direnmeliyiz - Samsun Haberleri

Memleket Biziz Samsun Toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Avukat Oya Ersoy, 'Her baskıda, her direnişte birbirimizin sesine ses katarak direnmeliyiz' dedi

Her baskıda direnmeliyiz

Memleket Biziz Samsun Toplantısı, Kazım Koyuncu Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Toplantıya konuşmacı olarak katılan Avukat Oya Ersoy, eşitlik, özgürlük, laiklik, barış ve yurtseverlik vurgusu yaparak, baskılara direnilmesi gerektiğini ifade etti.

ÖZGÜRLÜK ŞİARI DİLLENDİRİLMELİ

Türkiye genelinde muhalif bireylerin desteğini alan Memleket Biziz, Samsun'da düzenlediği toplantıda çok sayıda vatandaş ile bir araya geldi. Açıklamalarda bulunan Ersoy, "Her baskıda, her direnişte birbirimizin sesine ses katarak direnmeliyiz. Memleketin sorunlarını çözmek için çözüm sol politikalardır ve bunun için de kurucu ilkelerimiz; eşitlik, özgürlük, laiklik, barış ve yurtseverliktir. Memleketin sorunları yerelden genele doğru belirlenmeli ve bu bağlamda sandıkları sokaktan kuşatacak bir halk hareketi yaratılabilmeli. Meclisler ile halkın söz söylediği alanlar yaratılarak özgürlük şiarı her alanda dillendirilmeli" şeklinde konuştu.

Tayfur KARA

SIRADAKİ HABER
}