Trabzon haber: Trabzon'da turizm haftası etkinlikleri başladı

Trabzon haber: Trabzon'da Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında tören düzenlendi.

Trabzon'da turizm haftası etkinlikleri başladı

Trabzon Valiliği önünde düzenlenen tören Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam eden tören katılımcıların toplu fotoğraf çektirmesiyle son buldu.
Daha sonra Vali Yücel Yavuz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Doğu Karadeniz Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Suat Gürkök ve beraberindekileri kabul etti.
Trabzon'un kalkınma hamlesindeki birinci önceliğinin turizm olduğunu ifade eden Vali Yücel Yavuz 'Turizm ülkelerin ve şehirlerin ekonomisine yaptığı katkıyla birlikte, farklı kültürlerin birbirine aşina olmasına ve kaynaşmasına da vesile olmaktadır. Berrak denizi, serin yaylaları, gölleri, sayısız tarihi cami, manastır, konak, hamam ve kaleleri; yöresel lezzetleri, ürünleri, modern alışveriş merkezleri ve birçok coğrafi işaretli ürünüyle Trabzon, son yıllarda turizm alanında büyük fırsatlar yakalamış ve bu fırsatları değerlendirme noktasında büyük atılımlar yapmıştır. Devlet ve özel sektör eliyle kültür varlıklarımızın restore edilerek kullanılabilir hale getirilmesi ve yapılacak yatırımlarla ilimizdeki konaklama merkezlerinin nitelik ve niceliğinin artırılması büyük önem arz etmektedir. Bu sebeple Trabzon'un, turizm pastasından hak ettiği payı alması ve insanlarımızın bu sektörden doğrudan fayda sağlar hale gelmesi için Valiliğimiz, kaymakamlıklarımız, belediyelerimiz, yatırımcılarımız, sivil toplum örgütlerimiz ve esnaflarımızın el ele vererek yaptığı çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir. Trabzon'umuzda turizm sektörünün gelişimine katkı sağlayan herkese teşekkür ediyor, başarılı bir turizm sezonu geçirilmesi dileğiyle turizm haftasını kutluyorum' ifadelerini kullandı.
Turizm haftası kapsamında yapılacak etkinliklerle ilgili bilgi veren İl Kültür Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, Trabzon'u 2018 yılında turizm noktasında en iyi konuma getirmek için paydaşlarıyla birlikte çalışacaklarını söyledi.

Trabzon’da turizm haftası etkinlikleri başladıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

1 Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

Sürpriz yapacak

2 Sürpriz yapacak

FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

3 FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

4 Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

5 Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

6 Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

Ağır ceza geliyor

7 Ağır ceza geliyor

Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

8 Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

9 Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

Kaybedersek canımız yanar

10 Kaybedersek canımız yanar


SIRADAKİ HABER