HaberlerSamsun HaberleriCHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'OHAL bardağı çoktan taşırdı'

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'OHAL bardağı çoktan taşırdı' - Samsun Haberleri

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Türkiye'nin 21 aydır OHAL ile yönetildiğini belirterek, 'İlan ederken 'bir buçuk ay bile sürmeyecek, milleti etkilemeyecek' dedikleri OHAL bardağı çoktan taşırdı. Sabır testisi kırıldı' dedi.

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'OHAL bardağı çoktan taşırdı'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 16 Nisan referandumunun yıl dönümünde Türkiye'nin 81 ilinde OHAL'e karşı oturma eylemi ve basın açıklaması gerçekleştirdi. ''OHAL Değil, Demokrasi İstiyoruz'' sloganıyla yapılan eylemlerinSamsun ayağıysa geniş katılımla Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşti. CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem'in de yer aldığı eylemde CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz basın açıklaması gerçekleştirdi.

HALKIN İRADESİ GASP EDİLDİ

Türkiye'nin 21 aydır OHAL ile yönetildiğini kaydeden CHP Samsun İl BaşkanıTufan Akcagöz, "Ülkemizi tek adam rejimine dönüştürme amacıyla hazırlanan ve tarihe mühürsüz seçim olarak geçen seçimin üzerinden de bir yıl geçti. İlan edilişindeki amacından uzaklaşılarak demokrakrası ve hukuk sistemine yönelik bir saldırıya dönüşen OHAL rejimi, insan haklarını, ifade özgürlüğünü ve her türlü protesto eylemini baskılamanın da aracı oldu. KHK'lar eliyle parlamento, yani halkın iradesi gasp edildi. AKP iktidarının sopa olarak kullandığı OHAL giderek bu faşizan sınırlarını bile aşmış, sağcı-solcu, muhafazakar-sosyal demokrat, kimseyi ayırmadan tüm toplumu baskı altına alan oteriter bir rejime dönüştürdü. OHAL ile ülkemizde kimsenin can ve mal güvenliği kalmadı. İlan ederken 'bir buçuk ay bile sürmeyecek, milleti etkilemeyecek' dedikler OHAL bardağı çoktan taşırdı. Sabır testisi kırıldı, toplumun büyük çoğunluğu OHAL rejimine artık yeter demeye başladı. Talebimiz kesin. Halkın iradesine karşı işlenen bir suç haline gelen OHAL rejimine derhal son verilmeli" diye konuştu.

rrr

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}