Samsun Haber | CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'OHAL bardağı çoktan taşırdı'

Samsun Haber | CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Türkiye'nin 21 aydır OHAL ile yönetildiğini belirterek, 'İlan ederken 'bir buçuk ay bile sürmeyecek, milleti etkilemeyecek' dedikleri OHAL bardağı çoktan taşırdı. Sabır testisi kırıldı' dedi.

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'OHAL bardağı çoktan taşırdı'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 16 Nisan referandumunun yıl dönümünde Türkiye'nin 81 ilinde OHAL'e karşı oturma eylemi ve basın açıklaması gerçekleştirdi. ''OHAL Değil, Demokrasi İstiyoruz'' sloganıyla yapılan eylemlerin Samsun ayağıysa geniş katılımla Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşti. CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem'in de yer aldığı eylemde CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz basın açıklaması gerçekleştirdi.

HALKIN İRADESİ GASP EDİLDİ

Türkiye'nin 21 aydır OHAL ile yönetildiğini kaydeden CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, "Ülkemizi tek adam rejimine dönüştürme amacıyla hazırlanan ve tarihe mühürsüz seçim olarak geçen seçimin üzerinden de bir yıl geçti. İlan edilişindeki amacından uzaklaşılarak demokrakrası ve hukuk sistemine yönelik bir saldırıya dönüşen OHAL rejimi, insan haklarını, ifade özgürlüğünü ve her türlü protesto eylemini baskılamanın da aracı oldu. KHK'lar eliyle parlamento, yani halkın iradesi gasp edildi. AKP iktidarının sopa olarak kullandığı OHAL giderek bu faşizan sınırlarını bile aşmış, sağcı-solcu, muhafazakar-sosyal demokrat, kimseyi ayırmadan tüm toplumu baskı altına alan oteriter bir rejime dönüştürdü. OHAL ile ülkemizde kimsenin can ve mal güvenliği kalmadı. İlan ederken 'bir buçuk ay bile sürmeyecek, milleti etkilemeyecek' dedikler OHAL bardağı çoktan taşırdı. Sabır testisi kırıldı, toplumun büyük çoğunluğu OHAL rejimine artık yeter demeye başladı. Talebimiz kesin. Halkın iradesine karşı işlenen bir suç haline gelen OHAL rejimine derhal son verilmeli" diye konuştu.

rrr

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da ikisi de olmayacak

1 Samsunspor'da ikisi de olmayacak

Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

2 Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

3 Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

4 Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

Şaşırmayın!..

5 Şaşırmayın!..

Samsunspor aşkına herkes stada gitmeli

6 Samsunspor aşkına herkes stada gitmeli

Samsun güzelleşiyor

7 Samsun güzelleşiyor

Samsunspor maçı için güvenlik kurulu toplandı

8 Samsunspor maçı için güvenlik kurulu toplandı

(ÖZEL) Şenol Güneş'i yaralayan kişi gözaltına alındı

9 (ÖZEL) Şenol Güneş'i yaralayan kişi gözaltına alındı

Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

10 Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'


SIRADAKİ HABER