HaberlerSamsun HaberleriSamsun AKM'de 'Yeşilçam' esintisi

Samsun AKM'de 'Yeşilçam' esintisi - Samsun Haberleri

DSİ Türk Müziği Topluluğu tarafından Samsun Otizmli Çocuklar Derneği yararına verilen konserde, eski Türk filmlerinden tanınan şarkılarla adeta Yeşilçam rüzgarı esti.

Samsun AKM'de 'Yeşilçam' esintisi

Devlet Su İşleri (DSİ) Türk Müziği Topluluğu tarafından, Samsun Otizmli Çocuklar Derneği yararına konser düzenlendi. Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen anlamlı konserde, özellikle eski Türk filmlerinden tanınan parçalar seslendirilirken, fonda da filmlerden kesitler sunuldu.

SEVİLEN ŞARKILAR

İki bölüm olarak yapılan ve Hatice Sevtap Bayraktar şefliğinde gerçekleştirilen konserde; "Yalancı Yarim", "Ada Sahillerinde Bekliyorum", "Nasıl Geçti Habersiz", "Sevemez Kimse Seni", "Boş Kalan Çerçeve", "Artık Sevmeyeceğim", "Aşkınla Yana Yana", "Seven Ne Yapmaz", "Ah İstanbul", "Sevemedim Karagözlüm", "Aşkın Kanununu Yazsam Yeniden" gibi Yeşilçam'da kullanılan çok sayıda eser koro ve solo olarak seslendirildi. Konserde, AKM Büyük Salon tamamen dolarken, izleyiciler de şarkılara zaman zaman eşlik etti.

Samsun Otizmli Çocuklar Derneği Başkanı Hatice Tozkoparan ve Başkan Yardımcısı Ayça Yüceer, konser için DSİ Türk Müziği Topluluğu'na ve Şef Hatice Sevtap Bayraktar'a teşekkür etti.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}