HaberlerAtakum HaberleriDilencilere Atakum'da yer yok

Dilencilere Atakum'da yer yok - Atakum Haberleri

Atakum İlçesi'ndeki dilencilerin sayısında artış gözlemlediklerini belirten Atakum Belediyesi Zabıta Müdürü Hüseyin Türk, 'Vatandaşlarımızın duygularını sömüren dilencilere Atakum İlçesi'nde asla yer yok' dedi.

Dilencilere Atakum'da yer yok

Atakum İlçesi’nde artan dilencilere karşı kapsamlı bir mücadele başlattıklarını söyleyen Atakum Belediyesi Zabıta Müdürü Hüseyin Türk, zabıta ekiplerinin 7/24 sahada olduğunu ve dilencilere göz açtırmadığını kaydetti.

CEPLERİNDEN BİR AYLIK MAAŞ ÇIKIYOR

Vatandaşları duygu sömürüsü yaparak haksız kazanç elde eden dilencilere karşı dikkatli olmaya davet eden Zabıta Müdürü Türk, “Haksız kazanç elde edebilmek adına vatandaşlarımızın duygularını sömüren dilencilereAtakum İlçesi’nde asla yer yok. Hemşehrilerimizin yardımseverliğini kullanarak ihtiyacı olmamasına rağmen dilenen ve bunu bir meslek haline getirenler var. Kimisinin elinde sahte sağlık raporları, kiminin de uydurma hikayeleri var. Yardımsever halkımız dilencilerin haline üzülüyor, acıyor ve cebindeki parayı paylaşıyor. Ama dilenciler, her gün binlerce insandan para alıyor ve yakaladığımız dilencilerin üzerlerinde en az bir işçinin bir aylık maaşı çıkıyor. Vatandaşlarımızdan duyarlı olmalarını, kesinlikle duygularının sömürülmesine izin vermemelerini istiyoruz. Vatandaşlardan gelen ihbarlar ve ekiplerin tespiti üzerine yakaladığımız dilencilere, yetkimiz çerçevesinde cezai işlem yapıyoruz” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}