Muş haber: Malazgirt'te 'Tarihi Milli Park' çalışmaları başlatıldı

Muş haber: Muş'un Malazgirt ilçesinde, Anadolu'nun kapılarını Türk ve İslam dünyasına açan Malazgirt Zaferi'nin anlatılacağı Tarihi Milli Park'ın yapılması için çalışmalar başlatıldı.

Malazgirt'te 'Tarihi Milli Park' çalışmaları başlatıldı

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş, Malazgirt ilçesinde 'Bin Yıllık Geçmişten, Bin Yıllık Geleceğe Malazgirt' projesi kapsamında yapılacak Tarihi Milli Park için düşünülen alanlarda incelemelerde bulundu. Malazgirt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Soner Kırlı ile birlikte Tarihi Milli Park olarak düşünülen alanları gezen Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş, Malazgirt ilçesinde bulunmaktan son derece mutlu olduğunu ifade etti. Malazgirt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Soner Kırlı ise, Malazgirt Savaşı'nın Türklerin Anadolu'ya açılan en büyük kapısı olduğunu hatırlatarak, 'Tarihi ilçemizde yapılması düşünülen Milli Park, şanlı Türk tarihi açısından çok anlamlı olacak ve çok güzel mesajlar vereceğini düşünüyoruz. İnşallah buradaki çalışmalar tamamlandığında, Çanakkale'ye nasıl öğrenciler ve vatandaşlar gidiyorsa, Muş'a ve Malazgirt'e de Türkiye'nin her tarafından öğrenciler gelecek. Bu hem kültür turizmi açısından hem de buradaki birlikte yaşam ve birlikte tarih oluşturma bilincinin de gerçekleşmesine katkı sağlayacaktır. Tarihi Milli Park çalışmasının Muş'a ve Malazgirt'e hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum' dedi.
Proje kapsamında Malazgirt eski alan mevki üzerinde yapılması düşünülen Tarihi Milli Park'ın içerisinde Sultan Alparslan makamı ve Sultan Alparslan Namazgahı, tören meydanı, cami, lokanta ve kafenin yer alması planlanıyor.

Malazgirt’te ‘Tarihi Milli Park’ çalışmaları başlatıldıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

1 Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

Haberaks TV canlı yayınlayacak

2 Haberaks TV canlı yayınlayacak

Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

3 Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

Samsunpor'a çılgın prim...

4 Samsunpor'a çılgın prim...

Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

5 Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

Samsunspor - Denizlispor maçı ilk 11'i belli oldu

6 Samsunspor - Denizlispor maçı ilk 11'i belli oldu

Samsun'a yeni hastane

7 Samsun'a yeni hastane

Tanju Çolak moral verdi

8 Tanju Çolak moral verdi

15 CHP milletvekili İyi Parti'ye geçiyor! İşte o isimler

9 15 CHP milletvekili İyi Parti'ye geçiyor! İşte o isimler

Terme aşkı şair yaptı

10 Terme aşkı şair yaptı


SIRADAKİ HABER