HaberlerBilecik HaberleriYabancı ülkelerden gelen öğrencilerden Vali Büyükakın'a ziyaret

Yabancı ülkelerden gelen öğrencilerden Vali Büyükakın'a ziyaret - Bilecik Haberleri

Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Afganistan, Bulgaristan ve Gine Cumhuriyeti'nden gelen çocukları makamında ağırladı.

Yabancı ülkelerden gelen öğrencilerden Vali Büyükakın'a ziyaret

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın önemi hakkında çocuklarla sohbet eden Vali Büyükakın, 'Siz çocuklar bizlerin geleceğisiniz. Dünya üzerindeki tüm çocukların barış içinde yaşaması tarih boyunca bizim için çok önemli oldu. Bundan sonrada böyle olacak. sizler bugün burada, Bilecik'te, barışın ve hoşgörünün doğup, yayıldığı topraklardasınız' dedi.

Afgan, Bulgar ve Gineli çocuklarla sohbeti sırasında, çocuklardan kendi kültürlerini dinleyen Vali Büyükakın, konuşmasında 'Türk kültürü manevi değerleri, dini inanışı ve gelenek görenekleri ile barış ve huzuru her daim en üstte tutan bir kültür. Bizler dünyadaki tüm çocukların barış içinde yaşaması için geçmişte de mücadele ettik, bugünde ediyoruz, gelecekte de ederiz. Çünkü sizler bizim geleceğimizsiniz. Bizler sizleri barış içinde bir dünyada yaşatmak zorundayız. Tüm gayretimiz bu. Sizleri bugün burada ağırlamaktan son derece memnun oldum. Hepinizin barış, kardeşlik dolu bir dünyada yaşamasını temenni ediyorum' ifadelerini kullandı.
Çocuklarla yakından ilgilenen ve sohbet eden Vali Büyükakın'a çocuklar da misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederek 'Bilecik'i, Türkiye'yi çok beğendik. Burada güzel dostluklar kurduk. Türkiye çok güzel' dediler.

Yabancı ülkelerden gelen öğrencilerden Vali Büyükakın’a ziyaret

SIRADAKİ HABER
}