HaberlerSamsun HaberleriCHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin: 'İdam fermanı gibi'

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin: 'İdam fermanı gibi' - Samsun Haberleri

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, milli parklar ve mesire alanlarına yapılması planlanan fahiş ücretleri eleştirerek, 'İdam fermanı gibi olan bu ücretlerden bir an önce vazgeçin' dedi.

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin: 'İdam fermanı gibi'

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, TBMM’de görüşülmekte olan 548 sıra sayılı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nın 24'üncü maddesi hakkında açıklama yaptı.

ZAMANIMDA ÜCRET ALINMIYORDU

Milli parklar ve mesire alanlarından para alınacaksa, o alanlara yatırım yapılması gerektiğini kaydeden Tekin, “Çevre dostu projenin bakanlık tarafından yapılması lazım, daha doğrusu tesisin vücuda gelmesi lazım. Ücretler de makul olmalı. Aksi takdirde, beton kullanıp ağaç kabuğuyla kamuflaj, metal kullanıp ağaç rengiyle boyama, tuvaletlerin arıtma yerine foseptikle süzüldüğü alanlar olacak. Bu alanlara genellikle piknikçiler akın ediyor yani ekonomik olarak alt gelir düzeyine sahip insanlar. Benim belediye başkanlığım döneminde birçok şey ücretsizdi. Samsun Bayraktepe Tabiat Parkı'nın ücreti zamanımda sıfır iken, AKP'yle beraber can yakar hale geldi. Şahıs 3 lira, bisiklet 3 lira, motosiklet 6 lira, otomobil 9 lira, minibüs 27 lira, midibüs 45 lira, otobüs 72 lira, WC 1 lira; restoran zaten el yakıyor. İdam fermanı gibi olan bu ücretlerden bir an önce vazgeçin” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}