HaberlerBatman haberGercüş'te çocuklar için tiyatro oyunu sahnelendi

Gercüş'te çocuklar için tiyatro oyunu sahnelendi - Batman haber

Batman'ın Gercüş ilçesinde 'Minik kalpler, mutlu yuvalar' projesi çerçevesinde tiyatro oyunu sahnelendi.

Gercüş'te çocuklar için tiyatro oyunu sahnelendi

Gercüş'te, Batman Valiliği, İlçe Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen 'Minik kalpler, mutlu yuvalar' projesi çerçevesinde, tiyatro oyunu sahnelendi. Yatılı Bölge Okulunda sahnelenen oyunu çocuklar ve aileleri izledi. Etkinliğe katılan çocuklara şapka ve tişört verildi.
Proje koordinatörü Kutbettin Çelik, projenin amacının dar gelirli ailelerin çocuklarının eğitimine katkı sunmak olduğunu belirterek, 'Projemiz okul öncesi sınıflarına dönüktür. Burada hem aileleri eğitmek hem anasınıflarımız donanımlı hale getirmek aynı zamanda öğrencilerimizi kültürel alanlarda eğlendirmek yapmış olduğumuz ve şu an yürütmekte olan bir projemizdir. Projemizin birinci ayağı tiyatro etkinliğidir. Bu da bugün başlıyor. Daha sonra oyuncak dağıtımı yapılacak ve aile içi eğitimlerin ardından sona erecek' dedi.
Öğretmen Merve Mecek ise, bu tür etkinliklerin çocuklar için çok önemli olduğunu belirterek, 'Çocuklarda böyle etkinliklerde çok eğleniyor. İki yıldır buradayım ilk defa oluyor böyle bir etkinlik. Böyle eğlenceli ortamları tekrar tekrar isteriz' diye konuştu.

Gercüş’te çocuklar için tiyatro oyunu sahnelendiSIRADAKİ HABER
}