HaberlerKars haberKars'ta, LÖSEV bilgilendirme toplantısı

Kars'ta, LÖSEV bilgilendirme toplantısı - Kars haber

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV) tarafından Kars'ta bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Kars'ta, LÖSEV bilgilendirme toplantısı

LÖSEV, Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı 81 ilde faaliyetlerine devam ediyor. Türkiye çapında yaklaşık 30 bin aileye hizmet verilirken, Kars'taki Löseve kayıtlı kanserli hasta sayısı 60 olduğu ortaya çıktı.
Bir takım etkinliklere katılmak üzere Kars'a gelen LÖSEV Halkla ilişkiler Departmanı Sorumlusu Gamze Hüyüktepe, Kars'ta bulunan kayıtlı hastaları evlerinde ziyaret ettiklerini ve okullarda bilgilendirme toplantısı yaptıklarını söyledi.
Hüyüktepe, 'Kayıtlı hastalarımızı evlerinde ziyaret ettik ve yerinde inceleme yaparak sosyal hizmet raporunu oluşturduk. Hediyelerimizi takdim ettik. Ailelerimiz ve gönüllülerimizle toplantılar yaptık' dedi.
Hüyük, 'Kardeş okul' projesi kapsamında Gazi Muhtar Ahmet Paşa İlkokulu'nda sağlıklı beslenme ve lösemi kapsamında seminer verdiklerini kaydetti.
Karlıları dolandırıcılara karşı da uyaran Gamze Hüyüktepe, 'Kars halkı dolandırtıcılara karşı uyardık. LÖSEV'in hiç bir şekilde kapı kapı dolaşıp elden bağış toplamadığını anlattık. Gelecek vadede Kars'taki faaliyetlerimizi daha da aktifleştirmeyi planlıyoruz. LÖSEV'in 20. yılında ulaşamadığımız kanser hastası kalmasın ve 3 milyonu aşkın gönüllü sayımızı 5 milyon
yapmayı hedefliyoruz' diye konuştu.

Kars’ta, LÖSEV bilgilendirme toplantısıSIRADAKİ HABER
}