HaberlerKayseri HaberleriBaşkan Palancıoğlu 'Kariyer Günleri'nde

Başkan Palancıoğlu 'Kariyer Günleri'nde - Kayseri Haberleri

Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Kayseri'nin köklü okullarından Kayseri Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ile Mimarsinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen kariyer günleri programlarında öğrencilere tecrübelerini paylaştı.

Başkan Palancıoğlu 'Kariyer Günleri'nde

Başkan Palancıoğlu önce Kayseri Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde öğrencilerle buluştu. Konuşmasında hayatından kesitler aktaran Başkan Palancıoğlu, gençlere ellerindeki imkanları iyi değerlendirmeleri tavsiyesinde bulundu. Başkan Palancıoğlu, 'İnsani ilişkileri geliştirmek ve kendi ayaklarınız üzerinde sağlam durmak için eğitim görürken çalışmak çok önemli. Sizlere üniversite hayatınızda gündüzleri işte çalışmayı akşamları okula devam etmeyi öneriyorum. Sevdiğiniz bölümleri tercih edin. Boşu boşuna diploma almak için bölüm seçmeyin. Annenizle, babanızla, akrabanızla iş başvurusunda bulunmayın. Kendinize güvenin' dedi. Başkan Palancıoğlu yaptıkları ve hayata geçirecekleri projelerden de bahsederek, 'Kayseri'nin Eskişehir ve Ankara gibi havacılıkta büyük bir potansiyeli var. Aslında tayyare fabrikasıyla başlayan daha sonra Hava İkmal Bakım Onarım Merkezi haline dönen tesisler var. Zaten bu okulumuzda da uçak bakım bölümü bulunuyor. Daha önceki görevimdeyken Kayseri'deki bu potansiyeli gördüğüm için Türkiye'nin en güzel havacılık lisesini kazandırmak gibi bir hedefim vardı. Plan ve projesini çizdirip arsasını ayarladık. Ancak arsada bazı sorunlar çıktı. Ama inşallah nasip olursa Büyükşehir Belediye başkanımızın da desteğiyle en kısa zamanda Havacılık Lisesinin Kayseri'de, imkan olursa da Talas'ta açılması için çalışıyoruz.' diye konuştu.
Başkan Palancıoğlu, daha sonra Mimarsinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen kariyer günleri programına katıldı. Başkan Palancıoğlu, burada gençlere seslenerek, 'Eğer hayatta başarılı olmak istiyorsanız tek yapmanız gereken çalışmak, çalışmak, çalışmak. Ama ben sizden okul birincisi olun demiyorum. Doğru olan 60, 70, 80 ile geçip o dersi sindirerek en iyisini öğrenmek' ifadelerini kullandı.

Başkan Palancıoğlu ’Kariyer Günleri’nde

SIRADAKİ HABER
}