HaberlerSamsun Haberleriİşçi emeklilerine TOKİ müjdesi

İşçi emeklilerine TOKİ müjdesi - Samsun Haberleri

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Samsun Şube Başkanı Abdullah Eren, 'Samsun'daki işçi emeklileri için 461 TOKİ konutu ayrıldı, başvuru yapacak olanlar 11 Mayıs'a kadar başvuru ücretlerini yatırmalı' dedi

İşçi emeklilerine TOKİ müjdesi

Samsunlu işçi emeklilerinin merakla beklediği TOKİ kararı çıktı. Konuyla ilgili bilgi veren Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Samsun Şube Başkanı Abdullah Eren, "Samsun'daki işçi emeklileri için 461 konut ayrıldı. Konutlar, Yusuf Ziya Yılmaz Şehirlerarası Otogarı mevkinde yapılacak. 26 Nisan-11 Mayıs tarihleri arasında işçi emeklileri, Halkbank'a giderek başvuru ücretlerini yatırmalı" diye konuştu.

TATMİN ETMEDİ

Konut sayısının Samsun'daki işçi emeklilerini tatmin etmediğini vurgulayan Eren, "Başvuru ücretleri henüz belli değil, başvurunun sonrasında kura çekimi yapılacak. İstediğimiz konut sayısının altında bir rakam. Fiyatların biraz yüksek olabileceği söylentisi var, emeklinin alım gücü taksitleri ödemeye yetmeyebilir. Elimizde olmayan nedenlerden ötürü üzgünüm, gücümüz yettiğince çalıştık ama sonuç bizi tatmin etmedi" ifadelerini kullandı.

Şükrü Berk ASKAR

SIRADAKİ HABER
}