HaberlerSamsunspor HaberleriSamsunspor'da tarihi viraj

Samsunspor'da tarihi viraj - Samsunspor Haberleri

Şehir 7'den 70'e adeta bütünleşti. Kümede kalma adına çılgın prim açıklandı ve o tarihi maç geldi çattı. Samsunspor, bugün evinde 'var olup olmama' mücadelesinde Denizlispor ile karşılaşacak. Saat 13.00'da başlayacak maçta ise artık son sözü futbolcular söyleyecek.

Samsunspor'da tarihi viraj

ŞEHİR KENETLENDİ

Samsunspor bugün belki de tarihinin en önemli karşılaşmalarından birine çıkacak. Samsunspor, ligin 32. haftasında evinde kümede kalma mücadelesinde kendisi gibi ateş hattında bulunanDenizlispor ile kritik bir 90 dakikaya oynayacak. Samsun Yeni 19 Mayıs Stadyumu'nda oynanacak maç saat 13.00'da başlayacak ve Süper lig hakemi Özgür Yankaya bu mücadeleyi yönetecek. Var olup olmama anlamı taşıyan bu maç öncesi iseSamsunspor ve Samsun şehri adeta birbirine kenetlendi.

42. RANDEVU

Hafta başından buyana hem Samsun Valisi Osman Kaymak, hem yöneticiler hemde taraftar gecesini gündüzüne katarak kritik maç için çağrılarda bulundu ve şehri ayağa kaldırmaya çalıştı. Kırmızı-Beyazlılar tarihi maç öncesi bu zamana kadar rakibi ile toplam 42 karşılaşma oynadı. İki takım arasında geride kalan 41 maçta Samsunspor 20-12'lik üstünlük kurdu. 9 karşılaşma ise berabere bitti. Ligin ilk yarısında Denizli'de oynanan karşılaşmada da 0-0'lık eşitlik vardı. Rakibine karşı istatistiklerde üstün olan Samsunspor'un son 12 yılda rakibine sadece 1 kez boyun eğdi.

SIRADAKİ HABER
}