HaberlerKocaeli HaberleriEşme'nin 700 yıllık tarihine uygun mahalle konağı

Eşme'nin 700 yıllık tarihine uygun mahalle konağı - Kocaeli Haberleri

Kartepe Belediyesi tarafından Eşme'nin 700 yıllık tarihine uygun şekilde restore edile eski belediye hizmet binası, mahalle konağı olarak vatandaşların hizmetine sunulacak.

Eşme'nin 700 yıllık tarihine uygun mahalle konağı

Kartepelileri sosyal ve kültürel mekanlarla buluşturan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez'in seçim taahhütleri arasında yer alan mahalle konaklarının yapımına devam ediliyor. Bu kapsamda Eşme Mahallesi'nde tadilat çalışmaları devam eden eski belediye hizmet binası, mahalle konağı olarak vatandaşların hizmetine sunulacak. Eşme'nin 700 yıllık tarihine uygun olarak yapılan bina tamamlanması sonrasında bölgeye ayrı bir değer katacak.
Kartepe Belediyesi Eşme Mahalle Konağı iki kattan oluşacak. Birinci katında KAR-MEK kursları için iki sınıf açılacak. Dikiş-nakış kursları 36 metrekare olan iki sınıfta halka hizmet verecek. Ayrıca Eşme Mahalle Muhtarlığı, 17 metrekare alanda hizmet verecek. İkinci katta ise 17 metrekare ve 25 metrekareden oluşan öğrenci derslikleri kurulacak. Ayrıca konağın ikinci katında 45 metrekare salonu bulunacak. Konak içerisinde teknik oda, bay-bayan tuvaletleri, bay-bayan ibadethane ve engelliler yolu bulunacak.
Binadaki çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını belirten Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez 'Eşme Mahallesi 700 yıllık tarihi ile ilçemize ayrı bir değer katmaktadır. Hemşehrilerimize yıllarca belediye hizmet binası olarak hizmet veren bina tarihi, sosyal ve kültürel yapıya uygun olarak yeniden düzenlenmektedir. Çalışmaların kısa sürede tamamlanması Eşme'ye ayrı bir değer katacaktır. Yapılan bu yeni yapıların ihtiyacı olan alt ve üst yapı yatırımlar da bir yandan devam ediyor. Kısacası ilçemizi bir yatırım merkezi durumuna getirdik' dedi.

Eşme’nin 700 yıllık tarihine uygun mahalle konağı

SIRADAKİ HABER
}