HaberlerAntalya HaberleriAntalya semaları uçurtmalarla şenlendi

Antalya semaları uçurtmalarla şenlendi - Antalya Haberleri

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlediği Uçurtma Festivali'nde 20 bin uçurtma gökyüzüyle buluştu.

Antalya semaları uçurtmalarla şenlendi

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Uçurtma Festivalinde 20 bin uçurtma gökyüzüne havalandı. Antalya Cam Piramit alanı ile tüm ilçelerde düzenlenen etkinlikte aileler, çocuklarıyla birlikte uçurtmalarını gökyüzüne bıraktı. Binlerce uçurtma gökyüzünü renklendirirken çocuklar neşeli dakikalar geçirdi. Hareketli müzikler eşliğinde minik ellerle buluşan uçurtmaları gökyüzüne bırakan çocuklar, rüzgarı en iyi şekilde hesaplayıp, uçurtmalarını en yükseğe çıkarmak için çabaladı. Çocuklar kadar aileleri de eğlenceli bir gün geçirdi. Çocukluklarına dönen büyükler de, uçurtmalarıyla gökyüzünü saatlerce renklendirmenin keyfini yaşadı.

Büyükşehir'e teşekkür
Alanya'dan Finike'ye tüm Antalya semalarını binlerce uçurtma süsledi. Yoğun ilgi gören etkinlikte aynı zamanda baharın tadını da çıkartan çocuklar, 'Bu güzel günü bize yaşattığı ve bizleri çok mutlu ettiği için Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e teşekkür ediyoruz' dedi.

Finike semaları uçurtmayla kaplandı
Uçurtma Festivali'nde hareketli ilçelerden biri de Finike oldu. Sabah saatlerinden itibaren Finike sahiline akın eden vatandaşlar, gün boyu 1300 uçurtmayı gökyüzüne saldı. Finike semaları rengarenk uçurtmalarla kaplandı. Uçurtmalarını en yükseğe çıkarmak için çabalayan, çocuklar aileleriyle unutulmaz bir gün geçirdi.

Uçurtmalar turistlerin de ilgi odağı oldu
Alanya'da Uçurtma Festivali'nin adresi Kleopatra Plajı ve Damlataş Mağarası önündeki sahildi. Havanın güzel, rüzgarında istenilen düzeyde olması şenliğe katılanların keyfini yerine getirdi. Plajda güneşlenen ya da denize giren turistler de çocuklarıyla birlikte uçurtma uçurmanın keyfini yaşadı.

Antalya semaları uçurtmalarla şenlendi

SIRADAKİ HABER
}