HaberlerKonya HaberleriAkşehir'de 23 Nisan Coşkusu

Akşehir'de 23 Nisan Coşkusu - Konya Haberleri

Konya'nın Akşehir ilçesinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM'nin açılışının 98. yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Akşehir'de 23 Nisan Coşkusu

Akşehir'deki ilk etkinlikler Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile başladı. Saat 09.30'da Atatürk Anıtı'na İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Köseoğlu tarafından çelenk sunuldu. Çelengin konulmasından sonra bir dakikalık saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı söylendi. Akşehir'deki 23 Nisan etkinlikleri, Cumhuriyet İlkokulu'ndaki kutlamalarla devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Köseoğlu yaparken, öğrencilerin yaptığı halk oyunları gösterileri ve danslar, vatandaşlar tarafından büyük alkış aldı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere törene katılan protokol tarafından ödülleri verildi.
Programa Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk, Garnizon Komutanı Albay Orkun Turaçlı, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, ilçe protokolü, öğrenciler, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Akşehir’de 23 Nisan Coşkusu

SIRADAKİ HABER
}