HaberlerSamsun HaberleriSamsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu - Samsun Haberleri

Samsun'da yeni Devlet Hastanesi yapıldıktan sonra atıl durumda kalan eski Terme Devlet Hastanesi binasına Adalet Bakanlığı talip oldu

Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

2014 yılında tamamlanan Yeni Terme Devlet Hastanesi’nin ardından atıl durumda kalan eski Terme Devlet Hastanesi’nin denize sıfır binasına Adalet Bakanlığı talip oldu. Yeni yapılan hastanenin ardından eski hastanenin bulunduğu alan hazineye devredilmişti. Toplam 22 bin metrekare üzerinde 4 katlı, 16 bin metrekare kapalı alana sahip olan eski Terme Devlet Hastanesi denize sıfır bir konumda yer alıyor.

HASTANEDE İNCELEME

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Adalet Bakanlığı’na Karadeniz Bölgesi’nde Personel Eğitim Merkezi için talepte bulunulmuş ve bu konuda uygun yerler aranmaya başlamıştı. Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, eski Terme Devlet Hastanesi’nin bulunduğu alanda incelemede bulundu. Başsavcı Yavuz’a incelemede Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, AK Parti Terme İlçe Başkanı Ali Kılıç ve ilçe parti yönetimi de eşlik etti.

EN UYGUN YER

Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, yaptığı incelemenin ardından hastanenin eğitim merkezi için çok uygun olduğunu kaydetti. Samsun-Ordu karayolunun kenarında yer alması ve denize sıfır bir konumda bulunmasından kaynaklı binayı beğenen Yavuz, binanın personel eğitim merkezi olması yönünde gerekli ön çalışmalarını yapacaklarını ifade etti.

ÖNEMLİ KAZANÇ

Başkan Kul ise, “İlçemizde mükemmel bir konumda yer alan eski Terme Devlet Hastanesi’ni atıl durumundan kurtarmak için çalışmalar içindeyiz. Buranın atıl kalması ilçemiz için büyük bir kayıp. Bu bina yapıldığı tarih itibari ile 75 yataklı bir devlet hastanesiydi. 22 bin metrekare alan içinde, denize sıfır bir konuma sahip. Samsun Cumhuriyet Başsavcı Ahmet Yavuz ile birlikte binada incelemede bulunduk. Samsun Cumhuriyet Başsavcılığımız binanın Adalet Bakanlığı’na bağlı Personel Eğitim Merkezi olması yönünde binaya talip oldular. Binanın değerlendirilmesi adına bizler de her türlü çalışmayı yapacağız. Şu anda inceleme sürecinde, uygun görüldüğü takdirde Adalet Bakanlığı’na bağlı personel eğitim merkezine dönüştürülecek. Bu da ilçemiz için önemli bir kazanç olacak” şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}