HaberlerMHP Grup Başkanvekili Erhan Usta'dan çarpıcı seçim yorumları

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta'dan çarpıcı seçim yorumları

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, 'Kemal Bey'in aday olması lazım ama bunu yapacak cesareti gösterecek mi bilmiyorum. Meral Akşener'i çok şanslı görmüyorum. Abdullah Gül'ün böyle bir ittifakın içerisinde, bu ülkede Cumhurbaşkanlığı yapmış bir kişinin bulunacağını zannetmiyorum' dedi.

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta'dan çarpıcı seçim yorumları

MHP’de 27. Dönem Milletvekilli aday adaylık başvuru süreci bugün itibariyle başladı. MHP Genel Merkezine gelerek aday adaylık başvurusunu gerçekleştiren MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, burada gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

'KEMAL BEY BU CESARETİ GÖSTEREBİLECEK Mİ?'

MHP Grup BaşkanvekiliErhan Usta, "Bizim Milliyetçi Hareket Partisi olarak adayımız sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Diğer partilerin aday çıkarması normaldir. Biz özellikle ana muhalefet partisi liderinin aday olması gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü yönetime talip ve ana muhalefet partisisiniz. Bu sebeple Kemal Bey'in aday olması lazım ama bunu yapacak cesareti gösterecek mi bilmiyorum. Diğer taraftan da İP’in adayı olacaktır. Ben demokratik bir yarış olmasını diliyorum. Fakat inşallah birinci turda bizim adayımızın seçimi kazanacağını ümit ediyorum" ifadelerini kullandı. 

'AKŞENER'İ ÇOK ŞANLSI GÖRMÜYORUM'

Meral Akşener’in şansını nasıl görüyorsunuz? sorusunu cevaplayanErhan Usta, "İşin doğrusu çok şanslı görmüyorum. Milletin takdiridir elbette. Fakat karşı tarafta tam bir curcuna var. HDP var, CHP var İP Partisi var ve ondan sonra daha küçük sol partiler falan var. Bunların hepsi nasıl yan yana gelecek. Özellikle milliyetçi, ülkücü camiadan ayrılıp İP’e geçenler PKK ile birlikte olmayı nasıl içlerine sindirecekler? Yurt dışından ciddi bir destek var. FETÖ terör örgütü de bu yapıyı destekliyor. Burada muhafazakar ve milliyetçi olduklarını söyleyen arkadaşlarımızın biraz daha dikkatli durup düşünmesini tavsiye ediyorum. Dolayısıyla bu curcunadan bir şey çıkacağına çok fazla ihtimal vermiyorum. Milletimiz bu tutarsızlığı görecektir. Karşı taraftan aday kim olursa olsun ben pek şanslı görmüyorum. Takdir yine de milletindir" diye konuştu. 

'KENDİ İTİBARI İÇİN DOĞRU OLMAYACAKTIR'

Abdullah Gül konusuna da değinen Erhan Usta, şunları kaydetti: 
"Böyle bir ittifakın içerisinde, bu ülkede Cumhurbaşkanlığı yapmış bir kişinin bulunacağını zannetmiyorum. Kendi itibarı açısından da bu çok doğru olmayacaktır. Ben bunu ihtimal dahilinde güçlü ihtimal olarak görmüyorum." 

SIRADAKİ HABER
}