HaberlerSamsunspor HaberleriSamsunspor'a ağır fatura

Samsunspor'a ağır fatura - Samsunspor Haberleri

PFDK, olaylı Denizlispor maçının ardından Samsunspor toplamda 112 bin 500 TL'lik para cezası kesti. Ayrıca Teknik Direktör Besim Durmuş'a 1 maç ve Sportif Direktör Coşkun Zeren'e de 21 gün hak mahrumiyeti cezası verildi.

Samsunspor'a ağır fatura

SAMSUNSPOR'A PARA VE BLOKE CEZASI

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, olaylı Samsunspor- Denizlispor maçının faturasını kesti. Kurul dün toplanırken, Samsunspor'a taraftarların neden olduğu saha olayları nedeniyle 60 bin TL, merdiven boşluklarının boş bırakılmaması sebebiyle 18 bin TL ve görevli kişilerin akredite olmaması nedeniyle de 7 bin 500 TL para cezası kesti. Ayrıca batı alt 111 ve 112 numaralı blokta maçı izleyen taraftarların biletleri de bir maçlığına bloke edildi.

GİRESUN'DA YOKLAR

Karşılaşmada hakem Özgür Yankaya tarafından tribüne gönderilenSamsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş'a bir maç ve 6 bin 500 TL para cezası geldi. Durmuş, Akın Çorap Giresunspor maçında sahada olamayacak. Samsumspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren'e de hakeme yönelik sportmenliğe aykırı hareketleri ve akreditasyon kartını görünür bir şekilde asmaması nedeniyle 21 gün hak mahrumiyeti ve 20 bin 500 TL para cezası verildi. Denizlispor da taraftarlarının neden olduğu olaylar nedeniyle 5 bin TL ceza aldı.

SIRADAKİ HABER
}